Southwind Airlines’ın Perm-Antalya seferleri yeniden başlıyor

Southwind Airlines’ın Perm-Antalya seferleri yeniden başladı. Daha önce askıya alınan seferlerde ilk uçuşun, 3 Ocak’ta yapılması planlanıyor.

01/01/2023 21:59
Southwind Airlines’ın Perm-Antalya seferleri yeniden başlıyor

Kommersant gazetesi, Southwind Airlines’ın Perm-Antalya hattındaki seferlerine yeniden başladığını yazdı. Daha önce askıya alınan seferlerde ilk uçuşun 3 Ocak’ta yapılması planlanıyor.

Daha önce bu yılın ilkbahar ve yaz aylarında Perm’den Antalya’ya sefer düzenleyen Türk Hava Yolları ve Southwind Havayolları’nın kış tarifesi kapsamında bu yönde hizmet vermeye devam edeceği bildirilmiş, ancak aralık ayı başında şirketler bu seferleri programdan çıkardığını duyurmuştu.

Perm’den Antalya’ya uçuşların Rus taşıyıcı Azur Air tarafından gerçekleştirildiği kaydedilirken, kış programına göre şirket, Perm-Antalya seferlerini mart ayının sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Uçuşlar düşük karlılık nedeniyle iptal edilmişti

Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, kasım ayı sonunda iptal edilen Antalya’ya direkt uçuşların 5 Aralık’tan itibaren yeniden başladığını duyurmuştu.

Havalimanı basın servisi tarafından yapılan açıklamada, daha önce Kaliningrad’dan Türkiye’ye direkt uçuşların düşük karlılık nedeniyle kasım ayında iptal edildiği ve 2023 baharında yeniden başlatılabileceğinin bildirildiği hatırlatılırken, yeni alınan kararla Kaliningrad (Khrabrovo) havaalanından Antalya’ya charter uçuşlarının 5 Aralık’tan itibaren yeniden başladığı bildirildi.

Seferler 5 günde bir gerçekleştirilecek

Seferlerin 25 Mart 2023 olarak belirlenen kış sezonunun sonuna kadar süreceğine vurgu yapılırken, uçakların Antalya’da yakıt ikmali yaptıktan sonra Mısır tatil beldesi Şarm El-Şeyh’e uçacağı da kaydedildi.

Havalimanı, uçuşların Türk havayolu şirketi SouthWind Airlines tarafından 220 yolcu kapasiteli Airbus A321 uçağı ile 5 günde bir gerçekleştirileceğini açıklarken, Kaliningrad’dan hareket saatinin gece 03,00 olarak belirlendiği ve aralık ayındaki uçuşların 15, 20, 25, 31 Aralık olarak planlandığı eklendi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.