Üç ayrı kamu taşınmazı turizm için tahsis ediliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya, Afyonkarahisar, Kayseri, Muğla, Sakarya, Uşak ve Ardahan’da orman ve hazineye kayıtlı kamu taşınmazlarını, 2634 sayılı ‘Turizmi Teşvik Kanunu’ ve bu Kanunun 8’inci maddesine dayanılarak çıkartılan ‘Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine uygun olarak turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edileceğini duyurdu.

02/10/2019 01:10
Üç ayrı kamu taşınmazı turizm için tahsis ediliyor

Antalya’da turizm yatırımı için tahsis edilecek araziler Kemer’in Çamyuva ve Göynük Mahallesinde 1000’er yataklı 5 yıldızlı otel, Tekirova Mahallesinde ise yine 5 yıldızlı 500 yatak kapasiteli turizm konaklama tesisi yapılabilecek.

Tahsis, Resmi Gazete’nin bugükü sayısında yayımlanarak yerli ve yabancı girişimcilere duyurusu yapıldı. Kamu taşınmazlarına Kültür ve Turizm Bakanlığının  www.ktb.gov.tr internet adresinde 4 Ekim tarihinden itibaren erişilebilecek ve ayrıca, 18 Ekim tarihinden itibaren şartname temin edilebilecek. Girişimciler 4 Kasım tarihine kadar istenilen bilgi ve belgeleri bakanlığa teslim edecek.

Yorumlar