TÜSİAD Ankara Temsilciliği'nden 'İleri yaş turizmi' paneli

TÜSİAD 20 Ekim Perşembe günü, ileri yaş turizminde dünyadaki gelişmelerin ve Türkiye için bu alanda doğabilecek hizmet ihracatı fırsatlarının ele alınacağı bir toplantı düzenleyecek.

19/10/2022 21:14
TÜSİAD Ankara Temsilciliği'nden 'İleri yaş turizmi' paneli

TÜSİAD Ankara Temsilciliği'nde hibrit olarak düzenlenecek toplantıda, ileri yaş turizmi konusu “Türkiye Hizmet İhracatında Yeni Hedefler: Yaşlı Bakım Turizmi” raporunun bulguları ve bu süreçte yaşanan güncel gelişmeler çerçevesinde, tartışılacak.

Saat 14'te başlayacak etkinliğin açılış konuşmasını, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Kalkınma Yuvarlak Masası Başkanı Elvan Ünlütürk yapacak.

Açılışın ardından, “Türkiye Hizmet İhracatında Yeni Hedefler: Yaşlı Bakım Turizmi” raporunu hazırlayan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Güldem Ökem ve TÜSİAD Sağlıkta Finansal Sürdürülebilirlik Alt Çalışma Grubu Başkanı Hüseyin Çelik rapor bulgularını katılımcılarla paylaşacak. Rapor konuya yönelik ilgili paydaşları bir araya getirecek bir yol haritası sunuyor.

Etkinlik kapsamında, moderatörlüğünü TÜSİAD Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Emre Eczacıbaşı'nın yapacağı panele Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Allianz Türkiye Sağlık Sigortaları Direktörü Dr. Oktay Atay, Türkiye Hizmet İhracatçıları Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi İdris Sarıaydın ve Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Dr. Emre Orhan Öztelli* konuşmacı olarak katılacak. Panelde ileri yaş turizmi kapsamında sağlık, turizm ve sosyal sektörlerde sahip olduğumuz avantajlar değerlendirilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.