TÜRSAB, Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi’ni tanıttı

TÜRSAB, Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi'nin gerçekleştirileceği araziye inceleme gezisi düzenledi.

11/09/2022 23:01
TÜRSAB, Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi’ni tanıttı

TÜRSAB, Düzce Belediyesi ve TURSAV iş birliğiyle hayata geçirilecek olan Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi'nin gerçekleştirileceği araziye inceleme gezisi düzenledi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım gezisine, TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın yanı sıra TÜRSAB merkezinden ve Bölge Temsil Kurullarından çok sayıda yönetici katıldı.

Projenin hayata geçirileceği arazinin toplu halde gezilmesinin ardından, düzenlenen yemekte TÜRSAB’ın 50. Kuruluş yıl dönümü için kutlama pastası kesildi.

Acenteler turizmin olmazsa olmazıdır

Törende konuşan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, acentelere seslenerek, “Turizmin olmazsa olmazı, ayrılmaz bir parçası, en önemli dinamiği, dinamosu, seyahat acenteleridir. Çok zor bir dönemden geçtik. 2020-2021 yılları turizm için özelikle de seyahat acenteleri için zor geçti.

Ama biz birlik beraberlik içinde bu süreci de mümkün olan en az yara, en az sıkıntıyla atlamayı başardık. Bu ve bundan sonraki süreçte bu yapının en temel taşı olan tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde dimdik ayaktayız” dedi.

Projede neler olacak?

20 dönüm arazi üzerine kurulacak Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı’ında seyahat acentalarının yaralanacağı yaşam köyü, mesire alanları, konaklama tesisi, restoranlar, kamp alanları, yürüyüş yolları yer alacak.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.