TÜRSAB’ın girişimi sonuç verdi... Acenteler Milli Saraylar’dan indirimli ve toplu bilet alabilecek

TÜRSAB’ın girişimleri sonucunda seyahat acentaları, Milli Saraylar’dan indirimli ve toplu bilet alabilecek. Ayrıca Milli Saraylar’da Müzekart da geçerli olabilecek.

30/04/2022 00:26
TÜRSAB’ın girişimi sonuç verdi... Acenteler  Milli Saraylar’dan indirimli ve toplu bilet alabilecek

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Milli Saraylar'a bağlı saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalarda uygulanacak ziyaret, tahsis, arşiv, araştırma ve görüntü alma usul ve esasları ile bilet fiyatları için yeni düzenlemeye gidildi.

Yeni düzenlemeye göre, TÜRSAB’ın girişimleri sonucunda seyahat acentaları, Milli Saraylar’dan indirimli ve toplu bilet alabilecek. Ayrıca Milli Saraylar’da Müzekart da geçerli olabilecek.

Seyahat acenteleri inditimli bilet alabilecek

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Müzecilik ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı tarafından Usul ve Esaslar ile yeni bilet fiyatlarının güncellenmesine ilişkin olarak ilgili yerlere iletilen yazıyla yapılan düzenleme kapsamında, söz konusu müze, saray ve benzeri tarihi ve kültürel mekanlara giriş ücretleri yeniden belirlendi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) girişimleri sonucunda, düzenleme kapsamında seyahat acentaları söz konusu müze ve benzeri yerlere aylık veya yıllık rezervasyon yaptırabilecekler, indirimli bilet alabilecekler.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nın yazısında, yeni bilet fiyatlarının 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle uygulanacağı, İslam Medeniyetleri Müzesi'nin bilet fiyatlarının ise 5 Mayıs 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağı bilgisine yer verildi.

Milli Saraylar’da Müzekart da geçerli olacak

Düzenlemeye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı saray, müze, köşk, kasır ve tarihi fabrikalarda Müze Kart da geçerli olacak.

Topkapı Sarayı'nda Müzekart ile Museum Pass Türkiye ve Museum Pass İstanbul kartları geçerli kılınırken Harem ve Aya İrini bölümü kapsam dışında bırakıldı. Dolmabahçe Sarayı'nda ise Selamlık bölümünün dışındaki mekanlarda Müzekart’ın geçerli olduğu açıklandı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.