TÜRSAB’dan EMITT Fuarı’nda Filistin ile dayanışma mesajı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), katıldığı 27. EMITT Fuarı’nda Filistin ile iş birliğini güçlendirmek ve dayanışmayı teşvik etmek amacıyla İyi Niyet Anlaşması (MoU) imzaladı.

07/02/2024 21:27
TÜRSAB’dan EMITT Fuarı’nda Filistin ile dayanışma mesajı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 27. EMITT Fuarı’na geniş bir heyetle katılım gösterdi. Yerli ve yabancı çok sayıda katılımcıyı ağırlayan fuarda TÜRSAB standı da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Fuar kapsamında Endonezya, Belarus, Pakistan, Bulgaristan ve Maldivler Heyetlerini ağırlayan TÜRSAB Heyeti, yıllardır zulüm altında yaşayan Filistin’e desteğini göstermek, Filistin ile dayanışmayı teşvik etmek ve bağlarını güçlendirmek amacıyla önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Filistin Büyükelçiliği Müsteşarı Rana Abusibaa ve Filistin Turizm ve Eski Eserler Bakanlığı Pazarlama Departmanı Genel Müdürü Majed Ishaq’ın da yer aldığı Filistin Heyeti ile yapılan görüşmelerde, Filistin Turist ve Seyahat Acentaları Derneği ve Kutsal Topraklar Tur Operatörleri Derneği ile iki ayrı İyi Niyet Anlaşması (MoU) imzalandı.

"Filistin ile turizm alanın da iş birliği yapmayı yürekten istiyoruz"

Heyetler, imzalanan anlaşmayla iki ülke arasında daha güçlü dayanışma sağlamayı hedeflediklerini vurguladı. Diğer yandan  TÜRSAB Heyeti, Filistin’de on yıllardan beri devam eden, 7 Ekim’den beri ise soykırıma varan katliamlar nedeniyle duydukları büyük üzüntüyü iletirken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile birlikte her zaman Filistin halkının yanında olduklarını ifade etti.

Filistin topraklarında yaşanan insanlık dramının bir an önce son bulması ve bölgede adaletin tesis edilmesini umut ettiklerini bir kez daha dile getiren TÜRSAB Heyeti, barışın sağlanması halinde Filistin ile turizm alanında, kültürel bağlarımızı da güçlendirecek iş birlikleri yapmayı yürekten istediklerini kaydetti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.