TÜROB’tan ‘Acil’ koduyla otellere çağrı

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), ’Çok Önemli/Acil’ koduyla "Depremzedelerin Konaklaması İçin Destek” genelgesi yayınlayarak, üye otellere belli kapasitedeki oda sayısını 30 günlüğüne depremden etkilenen vatandaşlar için tahsis etmesi çağrısında bulundu.

07/02/2023 16:06
TÜROB’tan ‘Acil’ koduyla otellere çağrı

TÜROB’tan yapılan açıklamada, "Depremden etkilenen vatandaşlarımız ve ailelerinin geçici barınma merkezleri oluşturuluncaya kadar geçecek yaklaşık 30 gün süre boyunca konaklaması için Üyelerimizin otellerinde belli kapasitede oda ayrılması.

Kahramanmaraş başta olmak üzere bölge illerimizde yaşanan depremde arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Ne var ki, özellikle kış mevsimi nedeniyle soğuk ve yağmurlu ağır iklim şartları depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınmasında önemli bir sorun oluşturmaktadır.

"Gün Dayanışma Günüdür' düsturu ile ihtiyaç duyulan her zaman için ülkesinin ve milletinin yardımına koşmaktan feragat etmeyen Sektörümüz, hiçbir yerden talimat beklemeden, yaşanan bu felaketin ilk anından itibaren duyarlılığını göstermiş ve imkanları ölçüsünde yardım ve desteklerini yapmaya başlamıştır.

Yaşanan zorlu koşullar göz önüne alınarak, Üyelerimizin otellerinde belli bir kapasitedeki oda sayısını, geçici barınma mekanları hazırlanıncaya kadar yaklaşık 30 gün süreyle depremden etkilenen vatandaşlarımızın kullanımı için tahsis etmelerini bekliyoruz. Destek sağlayan otellerin listesi ilgili kurumlarla (Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, AFAD) ayrıca paylaşılacaktır.

Bu itibarla, depremzedeler için otellerinizden bu amaca yönelik tahsis edebileceğiniz oda sayısını "acil" olarak tarafımıza bildirmenizi rica eder, milletimizden esirgemeyeceğinizden emin olduğumuz destek, yardım severlik ve duyarlılık için bir kez daha teşekkür ederiz” denildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.