Turlar tek tek iptal ediliyor çünkü... Otelde konaklayanlardan elektrik parası alınacak

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle tüm dünyada meydana gelen enerji sorunu Avrupa'da da etkisini geniş ölçüde göstermeye devam ediyor. Almanya'da konaklamak için gidilen oteller artık elektrik ücreti alınacağı duyuldu.

18/10/2022 14:53
Turlar tek tek iptal ediliyor çünkü... Otelde konaklayanlardan elektrik parası alınacak

Yaşanan bu savaşının ardından artan enerji fiyatları nedeniyle Almanya'daki oteller müşterilerinden elektrik ve ısıtma için ek sabit ücret almaya başladı. Baiersbronn bölgesindeki 5 yıldızlı Bareiss Oteli otelde konaklamak için gelen müşterilerden kişi başı 9 Euro elektrik ve doğalgaz parası istedi. Bunun üzerinde otel sahipleri zor günler geçirdiklerini enerji fiyatlarının çok arttığını bu nedenle müşterilerden bunu talep etmek zorunda kaldıklarını duyurdu.

Bazı otellerde ise, müşterilere tüm konaklama ücretine dahil ettiği sabit bir enerji ücreti aldığını söylendi. Otellerin kendi internet sitelerinde "Enerji fiyatlarındaki keskin artış nedeniyle, 1 Ekim 2022'den itibaren tüm konaklama boyunca kişi başına 5 Euro'luk enerji için ne yazık ki sabit bir ücret talep etmek zorunda kalıyoruz" ifadeleri kullanılarak bu konuya açıklık getirmek istediler. Bu durumlarla karşılaşan müşteriler çoğu zaman alınacak ekstra enerji ücretini duyunca o otelde kalmaktan vazgeçiyorlar.

Kişi başı gecelik 3 Euro doğalgaz ve elektrik ücreti alıyor 

Sabah'ın haberine göre Bavyera'daki Krone-Post Hotel kişi başı gecelik 5, Braunlage'deki The Hearts Hotel kişi başı gecelik 3 Euro doğalgaz ve elektrik ücreti alıyor. Alman otellerinin doğalgaz ve elektrik için istediği ek ücret turistleri rahatsız etti.

Alman Seyahat Derneği'ne (DRV) göre, ek ücret sebebiyle iptal dalgası çoktan başladı. Turistler, ek ücretin 15 Euro veya daha fazla olduğunu öğrenirlerse turları iptal ediyor. Bu düzenin nasıl gideceği ise merak konusu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.