Türkiye'yi tercih eden kadın turist sayısı erkeklerden fazla

Türkiye’de tatil yapmak isteyen Rus kadınların oranının, erkeklerden daha fazla olduğu açıklandı.

14/05/2019 01:03
Türkiye'yi tercih eden kadın turist sayısı erkeklerden fazla

Biletix.ru sitesine göre, Türkiye’ye uçak biletlerinin pahalanmasının ardından daha az bilet alınmaya başlandı. Türkiye’de tatil yapmak isteyen Rus kadınların oranı da erkeklerden daha fazla oldu.

Rusya’da faaliyet gösteren Biletix.ru seyahat sitesindeki erken rezervasyon verileri doğrultusunda ocak-nisan döneminde yurtdışına bilet satışlarında Türkiye’nin payı bu yıl yüzde 6.1’den yüzde 2.9’a düştü. Nitekim ortalama bilet fiyatları 17118 (1587 TL) rubleden 19265 rubleye (1786 TL) yükseldi.

Türkiye’de bilet satın alınan en popüler güzergâh

Türkiye’de bilet satın alınan en popüler güzergâh ise, yüzde 25’le Antalya oldu. Sputnik'te yer alan habere göre, İstanbul’a biletlerin alanların oranı yüzde 13, Dalaman’a bilet alanların oranı yüzde 8, İzmir’e bilet alanların oranı yüzde 7, Adana’ya bilet alanların oranı da yüzde 6’da kaldı.

Türkiye’de tatil yapmayı tercih edenlerin yüzde 66’sı Moskova, yüzde 13’ü St. Petersburg ve yüzde 4’ü Yekaterinburg’dan. Bilet alanların büyük kısmı yüzde 66 ile kadınlar. Türkiye’de tatil yapmak isteyen erkeklerin oranı yüzde 44, çocukların oranı da yüzde 34.

 

 

Yorumlar