Türkiye’ye gelen 100 turistten 86’sı memnun ayrılıyor

Mastercard 2022 yılı turizm içgörüleri raporuna göre, Türkiye’ye gelen 100 turistten 86’sı memnun ayrılıyor. Mastercard Turizm İçgörü Platformu’ndan elde edilen verilere göre turistler Türkiye’nin ikliminden yüzde 95, otellerden ise yüzde 70 memnun kalıyor.

22/07/2022 10:17
Türkiye’ye gelen 100 turistten 86’sı memnun ayrılıyor

Kullanıcılarına hotelhubtravel.com üzerinden kampanyalar sunan Mastercard 2022 yılı turizm içgörülerini de bu portalın lansmanı için rapor haline getirdi: Rapora göre Türkiye’ye gelen 100 turistten 86’sı memnun ayrılıyor. Mastercard Turizm İçgörü Platformu’ndan elde edilen verilere göre turistler Türkiye’nin ikliminden yüzde 95, otellerden ise yüzde 70 memnun kalıyor.

 

Turistlerin Türkiye’yi tercih etme sebepleri 

Mastercard Turizm İçgörü Platformu verilerine göre turistlerin Türkiye’yi tercih etme sebepleri arasında ise; sırasıyla doğa, sanat ve kültür, fiziksel aktiviteler/ spor, yeme&içme, deniz turizmi/ güneş ve alışveriş geliyor.

Türkiye’ye gelen turistlerin harcama kalemlerinden en fazla perakende öne çıkarken, konaklama, sağlık/güzellik, medikal, ulaşım, market ve restoran harcamaları ise sonrasında yer alıyor.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.