Türkiye uçuşlarının iptal edilmeye başlanması Rusları endişelendiriyor

Turizm haber portalı Tourprom, mayıs tatilleri arifesinde talebin az olduğu tarihlerde Türkiye’ye uçak bileti almayı uman Rus turistlerin Türkiye uçuşlarının aniden iptal edilmesiyle tatsız bir sürprizle karşılaştıklarını yazdı.

23/04/2023 22:54
Türkiye uçuşlarının iptal edilmeye başlanması Rusları endişelendiriyor

Ortaya çıkan durumun, tam olarak talep seviyesi şu anda düşük olan günlerdeki uçuşlarla ilgili olduğu kaydedilirken, ancak Türk havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını düşürmek ve talebi canlandırmak yerine yolcu sayısının daha az olduğu günlerde uçuş sayısını azaltmaya karar verdiği ifade edildi.

Bu kararın Corendon Airlines tarafından alındığına dikkat çekilen haberde, şirketin Moskova-Antalya güzergahında 24 ve 26 Nisan’da kalkışlı uçuşları iptal ettiği, Rusya’nın Nizhnekamsk ve Tümen şehirlerinden 24 Nisan’da Antalya’ya yapılması planlanan uçuşları da o gün daha az talebin olması nedeniyle gerçekleştirmeyeceği bildirildi.

Azur Air'de iptal yok 

Tourprom, mayıs tatillerinde Rus turistlerin geleneksel olarak Türkiye’ye tatile gitmeyi tercih ettiğinin altını çizerken, öte yandan daha az seyahat talebinin olduğu günlerde ucuz bilet bulma şansını da kaybettiğine vurgu yaptı. Azur Air, bu tarihler için tur satın alan tur operatörlerinin tüm müşterilerini rahatlatarak Türkiye uçuşlarında herhangi bir iptal planlanmadığını bildirdi.

Türkiye yönüne uçuş iptallerinin Türk Hava Yolları’nın kararlarıyla başladığını hatırlatan Tourprom, THY’nin Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan 28 Nisan ile 1, 3, 4 ve 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği uçuşları iptal ettiğini aktardı.

İptal yerine indirim istiyorlar

THY’ye bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi AnadoluJet’in 2 Mayıs’ta Moskova-Domodedovo Havalimanından Antalya’ya uçması beklenirken, Türk basınında boş koltuklar nedeniyle TK 3954/55 ve TK 3990/91 seferlerinin iptal edildiği bildirilmişti.

Uzmanlar, Türk havayolu şirketlerinin zaten yüksek fiyatlara sahip olan uçak biletlerinde, taleplerin düşük olduğu günlerde indirim yaparak daha fazla yolcu kazanmak yerine seferleri iptal etmesini eleştiriyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.