Türkiye tatil turlarında büyük indirim

Turizm haber portalı Tourprom, Rusya'da mayıs tatilleri sonrası Türkiye’ye paket tur fiyatlarında keskin düşüş yaşandığını bildirdi.

12/05/2023 12:09
Türkiye tatil turlarında büyük indirim

Mayıs tatillerinin sona ermesinden sonra Türkiye turlarında en az yüzde 20 indirim gözlemlendiği belirtilen haberde, üç yıldızlı otellerde konaklamalı tur fiyatlarının 40-45 in Ruble'ye, her şey dahil formatındaki bir dizi beş yıldızlı otelde konaklama maliyetinin ise 11 Mayıs itibariyle 55 Bin ila 60 Bin Ruble'den başladığı kaydedildi.

Haber portalı, seyahat uzmanları ve blogger’ların da Türkiye tatili fiyatlarındaki keskin düşüşü teyit ettiğine vurgu yaparken, iki ülke arasında haftada yaklaşık bin 300 uçuşun başlatıldığı, bu nedenle havayolu şirketlerinin uçuşları doldurma ihtiyacı nedeniyle bilet fiyatlarında da indirime gittiği ifade edildi.

Seferler artarsa bilet fiyatları düşer 

Gazatemru'da yer alan habere göre, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’ye seferlerin artırılması durumunda paket turlarda yüzde 15 ila 25 oranlarında indirim yapılabileceğini söylemişti.

Kafkasya Yatırım Fuarı’nın oturum aralarında gazetecilere konuşan Lomidze, Rusya ve Türkiye arasındaki uçuş sayısının artırılmasına karar verildiğini hatırlatırken, “Bütün bu gelişmeler, Moskova’dan kalkışlı paket turlarda genel olarak fiyatların yüzde 15-25 oranlarında ucuzlamasını sağlayabilir” diye konuştu.

Daha önce Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı, Rusya ve Türkiye’nin 2023 yaz sezonunda uçuş sayısını artırma konusunda anlaştığını bildirmiş, Türk havayolu şirketlerinin sefer sıklığını haftada 49 uçuşa, Rus havayolu şirketlerinin ise haftada 720 uçuşa kadar artıracağı duyurulmuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.