Türkiye’nin ilk sanat odaklı turizm projesi

“Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” mottosuyla 2017 yılında hayata geçen “Sanatla Randevu’’ sanatın farklı dallarını bir araya getirerek zengin içerikli etkinlik ve geziler düzenliyor.

11/09/2023 12:40
Türkiye’nin ilk sanat odaklı turizm projesi

Ayşe Kaynarcalı öncülüğünde hayata geçirilen “Sanatla Randevu”, sanat aşıklarını, sanatın kökleriyle tanıştıran bir oluşum görevi üstleniyor. Sanatı odağına yerleştiren proje, uzman rehberler, alanında önemli akademisyenler ve sanata gönül verenleri bir araya getiriyor.

Ayşe Kaynarcalı’nın 1990’lı yıllardan itibaren turizm ve sanatı tek bir çatı altında birleştirme hayali,  2017 yılında Yonca Ebuzziya ile birlikte Sanatla Randevu’yu kurmasıyla gerçekleşti. Sanatı merkeze alan “Sanatla Randevu” projesiyle Kaynarcalı, sanatseverler ve turizm aşıklarını bir araya getirerek Türkiye’deki ilk sanat odaklı turizm projesini hayata geçirdi.

En büyük hedefimiz; sanat tutkunlarıyla sanatı unutulmaz anlar yaşatmak

Ayşe Kaynarcalı Sanatla Randevu projesini, sanatın farklı alanlarını bir araya getirerek katılımcılara klasiğin dışında unutulmaz tecrübeler sunma hedefiyle yaratılmış bir oluşum olarak tanımlıyor.

Kaynarcalı, Sanatla Randevu’nun ana hedeflerini ise şu şekilde açıklıyor, “Sanatla Randevu’da en çok önem verdiğimiz şey, sanata dair turları bugüne kadar hiç yapılmamış bir kombinasyonla ve farklı şekillerde sunmak. Bunun için farklı sanat turlarını eşsiz deneyimlerle içine keyifli yemekler, samimi sohbetler katılmış haliyle sunuyoruz. Hazırladığımız turlarda, sadece bölgenin önemli yerlerini görmekle kalmıyor, sanatçılarla tanışıp sohbet de ediyoruz, birbirinden farklı mekanları bir arada planlıyoruz ve katılanları gerçekten özel hissettiriyor, onlara keyifle hatırlayacakları anılar vadediyoruz. Bu turlardaki en büyük hedefimiz; sanat tutkunlarıyla sanatı tek bir oluşumda birleştirerek katılımcılara unutulmaz anlar yaşatmak ve alanındaki ilk projelerden biri olmanın hakkını vermek.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.