Türkiye’nin ilk resort oteli yeniden hizmete girdi

1914 yılında yapılan tarihi binanın aslına sadık kalınarak restore edilmesiyle turizme kazandırılan Rasim Palas, tarihi hikayesi, antika mobilyaları ve modern yüzüyle size farklı duyguları bir arada yaşatacak.

24/06/2022 12:51
Türkiye’nin ilk resort oteli yeniden hizmete girdi

İzmir’in en önemli yapılarından 24 odalı Rasim Palas, 1914 yılında Rasim Bey’in eşi tarafından Viyana’dan getirilen el işçiliği dolaplar, komodinler, şifonyer ve portmantoların yanı sıra gümüş yemek takımları, ceviz koltuk takımları, masalar, avizeler ve aynalarla dizayn edilmiş ve dönemin ilk resort oteli olarak hizmete girmişti. Tarihi değeri bulunan bu kıymetli mobilyaların korunarak sergilendiği Rasim Palas, tarihin ve tatilin keyfini yeniden buluşturuyor.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Adnan Menderes, Ahmet Piriştina, Fevzi Çakmak, Celal Bayar gibi pek çok tarihi ismi de konuk eden Rasim Palas, kadınların ve erkeklerin birlikte konakladığı ve tatil yaptığı ilk otel olma özelliği de taşıyor.

Tarihinden aldığı güçle ve sahip olduğu ilerici vizyonla günümüzde de özenli ve konforlu tatilin Ilıca’daki adresi olan Rasim Palas, tatilcilerin vazgeçemeyeceği bir otel olarak yeniden hizmete girdi.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.