Türk turizmciler dünyadaki en iyi hizmeti veriyor

Türkiye'de turizmin gün geçtikçe hedeflenen noktaya ulaştığını belirten turizm yatırımcıları, pandeminin ardından bu yıl, Almanya ve İngiltere pazarında ciddi talep artışı yaşandığını, bunun da Türk turizmcilerinin dünyanın en iyi hizmeti vermesinden kaynaklandığını söyledi.

31/07/2022 21:47
Türk turizmciler dünyadaki en iyi hizmeti veriyor

Yıllarca turizm sektöründe hizmet veren ve 30'uncu yılını kutlayan işletmeci Hasan Ali Ceylan, Türkiye'nin turizm hedeflerine kararlılıkla ilerlediklerini söyledi.

Türk turizminin gün geçtikçe hedeflenen noktaya ulaştığını belirten turizm yatırımcıları, pandeminin ardından bu yıl, Almanya ve İngiltere pazarında ciddi talep artışı yaşandığını, bunun da Türk turizmcilerinin dünyanın en iyi hizmeti vermesinden kaynaklandığını belirtti.

'Türk turizmciler olarak bizler dünyadaki en iyi hizmeti veriyoruz' 

Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk turizmciler olarak bizler dünyadaki belki en iyi hizmeti veriyoruz ve ilerleyen yıllarda sektörümüzün, dünya turizmine önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Türkiye olarak dünyadaki en iyi her şey dahil hizmeti veriyoruz.

Bu biliniyor, tabi ki sürdürülebilir olması esas. Tüm çalışmaların, çevreye duyarlılık ile desteklenmesi lazım. Bunlarla birlikte Türk turizminin daha iyi yerlere gideceğini düşünüyorum." 

'Almanya ve İngiltere pazarında ciddi talep artışı yaşıyoruz' 

Antalya bölgesindeki otellerinde Avrupa pazarında ciddi bir yükseliş gösterdiğine dikkat çeken Hasan Ali Ceylan, Sabah'ta yer alan haberde, "Biz normal giden sezonlarda 1 yıl içerisinde 100 binin üzerinde misafir ağırlıyoruz. Bu yıl 165 bin misafirle, 1 milyonun üzerinde geceleme yapacağımızı öngörüyoruz. Özellikle İngiltere'den Antalya'ya talep artışı var.

Alman pazarından tekrar Türkiye'ye geri dönüşler başladı. Daha önce Türkiye'ye gelmiş ama uzun zamandır gelmeyen misafirlerimizin tekrar geri gelmeye başladıklarını görüyoruz. Bizim destinasyon pazarlamamızın çok büyük önemi var. Bakanlığımıza bağlı Turizm Geliştirme Ajansı da bunun için çalışmalar yapıyor" dedi.

2023 turizm sezonu daha da iyi olacak

2023 turizm sezonu hakkındaki öngörülerini de paylaşan Ceylan; "Bu yıl turizm, son birkaç ay önceki beklentilerimizin daha da üzerinde, daha pozitif ilerliyor. Coğrafi ya da sağlık açısından bir problem olmadığı sürece gelecek yıl daha iyi bir turizm sezonu bekliyoruz" diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.