Türk bankalarında Rus turist alarmı

Türk bankaları, Rus turistlerin yaz sezonunda Türkiye’de tatil ödemelerinde sorun yaşamaması için turizm sektörüyle yoğun temas yürütüyor.

08/04/2024 12:52
Türk bankalarında Rus turist alarmı

Türkiye'deki devlet bankalarından birinden bir kaynak RIA Novosti'ye demeç verdi. Türk bankacı, Rus turistlerin yaz sezonu boyunca Türkiye'de tatil ödemelerinde sorun yaşamamasını beklediğini, sektörün bankalarla temas halinde olduğunu söyledi.

Aynı kaynak,  "Sezon yaklaşıyor, sektör geleneksel olarak çok sayıda Rus turistin gelmesini bekliyor. Sektörle sorunlar görüşüldü, önerileri dinlendi. Sorun yaşanmaması için her şey yapılacak, turizm sektörü ile temas halindeyiz" diye konuştu.

ENERJİDE RİSKLER GÖZ ARDI EDİLEMEZ

Aynı bankacı, Rusya'dan Türkiye'ye yapılan banka transferleriyle ilgili mevcut durumun sorunların Ankara ile Moskova arasındaki enerji işbirliğini henüz etkilemediğini ancak risklerin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre Türk yetkili, "Bunlar devlet düzeyindeki projeler, her zamanki şekliyle uygulanıyor. Şu ana kadar özellikle devlet projelerinde sorun olduğunu duymadık. Ancak bankacılık sistemine dayalı riskler her zaman mevcut" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.