Turizmi tehdit eden üç unsur var... Siyasi istikrarsızlık, Covid ve iklim krizi

BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, bu yıl 11'incisi düzenlenen Resort Kongresi'nde yaptığı konuşmada, turizmde sürdürülebilirliğin önemini vurguladı.

25/11/2021 09:03
Turizmi tehdit eden üç unsur var... Siyasi istikrarsızlık, Covid ve iklim krizi

BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın konuşması şöyle:

"Sürdürülebilir turizm; turistler kadar, ev sahibi toplulukların da ihtiyacını gözetir. Sürdürülebilir turizm, sosyal ve kültürel değerler korunarak kalıcı bir fayda sağlar. Turizm milyonlarca insana geçim kaynağı oluşturur. Sürdürülebilir turizm için bilinç oluşturulması gerekmektedir. Global turizm etiği kurallarına bağlı acenta sayısının arttırılması, seyahat Acentaları için sertifikasyon çalışmalarının gerçekleştirilmesi,

tedarikçilerin de sisteme eklenmesi sürdürülebilir turizmin gelişmesi için yapılmalıdır. kültürel ve tarih değerlerin korunması, turizmin çeşitlendirilmesi, sürdürülebilir turizmin tanıtılması, STK’ların bilinçlendirilmesi, alt yapı ve çevresel sorunların çözümlenmesi sürdürülebilir turizmin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Turizmi tehdit eden üç unsur var

Bugünkü anlayışımızla devam edersek BM kalkınma hedeflerine 2030 yılında ulaşmamız güç. Dünya devletlerinin çabalarını iki katına çıkarmalıdır. Geleceğe daha iyi bir gezegen bırakmak için tüm hükümetlerin birlikte hareket etmesi önem arz etmektedir. Turizmi tehdit eden üç unsur vardır. Siyasi istikrarsızlık, Covid ve iklim sıkıntıları turizmi olumsuz etkilemektedir.

Antalya’nın kıymetini bilmeliyiz. Turizm sektörünün önderleri bizi daha iyi bir geleceğe taşıyacaktır. Turizm Bakanımızın önderliğinde Antalya ve Türkiye turizmi daha iyi noktalara gelecektir."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.