Turizmde kaliteli hizmet veriyoruz… Günlük 88 bin turist ile rekor kırdık

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) 'Geleneksel Temmuz Ayı Buluşması'nda sektör temsilcileriyle bir araya gelerek turizm vizyonu, planları, mevcut durumu ve hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Turizmde kalitenin önemine değinen Vali Yazıcı, "Antalya olarak turizmde kaliteli ve güvenli hizmet veriyoruz. Bu bir ekip işi. Bunu arttırarak devam ettireceğiz" dedi.

26/07/2022 18:13
Turizmde kaliteli hizmet veriyoruz… Günlük 88 bin turist ile rekor kırdık

AKTOB tarafından düzenlenen 'Geleneksel Temmuz Ayı Buluşması'na katılan Vali Ersin Yazıcı, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek turizm vizyonu, planları, mevcut durumu ve hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantıya Vali Yazıcı'nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, TUROFED Başkanı Suriri Çorabatır ve turizm sektör temsilcileri katıldı.

'BU BİR EKİP İŞİ'

Antalya olarak dünya standartlarında turizm yapıldığını ve bunu arttırarak devam ettirmek istediklerini dile getiren Vali Yazıcı, "Şehrimizi el birliğiyle güzelleştirmeye, geliştirmeye, büyütmeye ve daha da ileriye götürmeye devam edeceğiz. Şehrimizi ziyaret eden misafirlerimize karşı turizm kalitemizi daha da arttırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Evet, şu an kalite açısından çok iyi durumdayız. Ama hala kat etmemiz gereken yol var. Özellikle alt yapı noktasında yapmamız gerekenleri hızlıca yapmalıyız. Her sektörde önemli olan kalite konu turizm olunca daha da önemli bir hale geliyor. Biz Antalya olarak kaliteli ve güvenli hizmet anlayışını gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Bu bir ekip işi. Bunu sizler sayesinde yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

'GÜNLÜK 88 BİN TURİST İLE REKOR KIRDIK'

2022 turizm verilerinin iyi gittiğine değinen Vali Yazıcı, "Şehrimizi hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 6 milyonu geçti. Bu sene turizmde yükselen bir ivmemiz var. Sektör iyi gidiyor. Turizmdeki artış devam ediyor. 2 sene boyunca süren ve hala devam eden pandemi sürecinde vermiş olduğumuz olumlu, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışımız sayesinde bu yıl turizmde başarılı bir dönem geçiriyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu pandemi sonrası dönemde günlük yabancı turist giriş rekorunu 88 bin ile kırdık. Bu sayının önümüzdeki günlerde artarak devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

'ACI TECRÜBEYİ BİR DAHA YAŞAMAYALIM'

Orman yangını ile ilgili de sektör temsilcilerine uyarılarda bulunan Vali Yazıcı, "Hepimizin gördüğü gibi sıcaklıklar yüksek seyrediyor. Birkaç gündür havada nem yok. Geçen yıl bu günlerde maalesef ki çok ağır bir yangın yaşadık. Bu konuda herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum. Lütfen herkes yangın konusunda duyarlı olsun. O acı tecrübeyi inşallah bir daha yaşamayalım" uyarısında bulundu. Sektörün olmazda olmazlarını başında insan kaynağının geldiğini ve bu konuda da çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Vali Yazıcı, AHENK projesi ile 475 bin öğrencinin iyi insan ve çağın şartlarına uygun eğitim için dokunduklarını belirtti.

'ŞEHRİMİZE GÜVENİYORUM'

Antalya'nın Türkiye'nin vitrini olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Antalya ülkemizin vitrini olan bir şehir. Bu şehirde çalışmanın, görev yapmanın ağır sorumlulukları var. Bunun bilincinde çalışmalarımıza etkin bir şekilde devam edeceğiz. Alt yapısı tamamlanmış, güler yüzü hiç eksik olmayan, dünya standartlarında ve en üst düzeyde verdiğimiz hizmetlerle şehrimizde misafirlerimizi ağırlayacağız. Kararlıyız, inançlıyız. Kendimize ve şehrimize güveniyorum. Bunu başarmamamız için hiçbir neden yok" diye konuştu.

'TURİZMDE CİDDİ DEĞİŞİKLİKLER YAŞANIOR'

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin turizme yönelik çalışmalarını anlatan Başkan Muhittin Böcek pandemi süreciyle birlikte tüm dünyada alışkanlıkların ve yaşam tarzının sürekli değiştiğine dikkat çekti. Başkan Böcek, Antalya'nın en önemli ekonomik faaliyet alanı olan tarım ve turizmde de ciddi değişiklikler yaşandığına vurgu yaptı. Başkan Böcek, “Antalya'mızı tarımın da turizminde birlikte yapılabileceği nadir şehirlerden biri olarak korumaya kararlıyız" dedi.

ALT YAPI VE ÇEVRE ÖNCELİK

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kente yönelik projeleri planlarken halkı, kenti ve çevreyi düşündüklerini söyleyen Başkan Böcek, "Turizmin sürdürülebilir şekilde yoluna devam etmesi için doğamızı, çevremizi, denizimizi ve kültürel değerlerimizi koruyarak gelecek kuşaklara aktarmamız zorunludur. Bu doğrultuda alt yapı ve çevre projelerine göreve geldiğimiz günden bu güne kadar 1 milyar 580 milyon lira yatırım yaptık. Önümüzdeki süreçte 3 milyar 531 milyon TL yatırım planladık ve çalışmalarımız devam ediyor. Yani toplam 5 milyar 112 milyon lira Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT olarak yatırımımızı yapıyoruz" dedi.

HEDEF 12 AY TURİZM

"En büyük amacımız kent turizmini 12 aya yaymaktır" diyen Başkan Böcek, kentin ekonomik ve kültürel gelişimine katkı koymak amacıyla spor organizasyonları, sağlık turizmi, fuarlar, festivaller düzenleyerek kentin sosyal yaşamını zenginleştirmeye gayret ettiklerini de dile getirdi. Başkan Böcek, “Emanet aldığımız doğal zenginliklerimizi koruyacağız. Maviyi, yeşili, kültürü, tarihi yaşatacak ve yükseltecek projelerimizi tek tek hayata geçirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.