Turizmde cumhuriyet döneminin en iyi sezonunu yaşıyoruz

Antalya Okurcalar'da yer alan Mylome Luxury Hotel & Resort'ün Genel Müdürü Mehmet Zeki Ünal, turizm sezonun çok iyi geçtiğini belirterek, “Bana göre bu sezon Cumhuriyet tarihinin en iyi sezonu diyebiliriz” dedi.

17/10/2022 12:02
Turizmde cumhuriyet döneminin en iyi sezonunu yaşıyoruz

Turizm Yazarı Halil Öncü’ye açıklamalarda bulunan Mehmet Zeki Ünal “Gidişat inanılmaz iyi. Önümüzdeki sene beklentiler çok fazla. Gördüğümüz kadarıyla bütün oteller önümüzdeki seneye fiyatlarına zam yaptılar ve yapacaklar. Beklenti yüksek. İnşallah seneye de bu beklentiler de karşılığını bulacaktır diye tahmin ediyorum. Mylome Otel bu sene ikinci senesinde olmasına rağmen çok başarılı bir sezon atlattık. Misafir memnuniyeti, istediğimiz fiyatlara oda satabilme kabiliyeti ve denize sıfır olmasının verdiği avantajları kullanarak çok çok iyi bir sezon geçirdik “dedi.

Dijital mecrayı çok iyi kullanıyoruz!

Dijital mecrayı çok iyi kullandıkalrını da belirten Ünal “Bu sene bizim artık şu ülkeden, ya da bu ülkeden rezervasyon alma diye bir seçeneğimiz yok. Bizler dijital mecrayı kullanıp, dünyanın her tarafına satışımızı açıyoruz. Bu satışı açmakla kalmıyoruz, her tarafa buraya chater uçabilecek veya o ülkede Türkiye’ye yolcu getiren acentalar var ise, biz oraya reklam basıyoruz. Bu dijital reklamların mutlaka bir karşılığı oluyor. Bunlar ya direkt geliyorlar, ya da oradaki seyahat acentesine gidip bizim otelimizi tercih ediyorlar. Artık değerler de değişti. Eskiden acenteler oteli dolduruyordu, şimdi oteller yurt dışında kendi misafirini yaratıp acentenin o otele gelmesini sağlıyorlar. Çok iyi bir sezon geçti.  Birinci olarak bu sene, otelimizde Avrupa açıldığı için Doğu ve Batı Avrupa ülkeleri % 46’ları buldu. Ondan sonra ikinci olarak Rusya’nın açılması ile Rus turistler gelmeye başladı. % 13 Türk misafirlerimiz vardı. % 3-3.5’larda da Orta Doğu misafirlerimiz geldi”diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.