Turizmde bu yıl patlama yaşanacak

Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, bu yıl 2021 yılına göre doluluk oranlarının % 30 daha fazla olacağını ifade etti.

01/07/2022 12:33
Turizmde bu yıl patlama yaşanacak

Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, Bodrum'un uluslararası bir destinasyon olarak büyük bir ilgi gördüğünü belirtti. Artan enflasyon ve Rusya ve Ukrayna savaşı gibi nedenlerle otel rezervasyonlarında düşüş yaşandığını belirten Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, bunlara rağmen 2021 yılına göre doluluk oranlarının % 30 daha fazla olacağını söyledi.

Girgin, özellikle İngiltere ve merkez Avrupa'dan gelen talebin sezon beklentilerini yükselttiğini ifade etti. Yiğit Girgin, "Sezon yüksek bir potansiyel ve taleple başladı. Rusya ve Ukrayna savaşı nedeniyle belli oranda bir kayıp gözlemliyoruz. Charter uçakların azalması başta Antalya olmak üzere Bodrum'u da etkiledi. Bu durum oteller arasındaki rekabeti de artırdı. Şu anda İngiltere başta olmak üzere merkez Avrupa'dan bir turist artışı söz konusu. Geçtiğimiz yıla oranla rezervasyonlarda % 30'luk bir artış bekliyoruz. Geçtiğimiz Mayıs ayında Bodrum'a 120 bin turist geldi. Geçtiğimiz yıl ise bu sayı 20 bin civarındaydı. Lüks segment oteller ise yine talep görmeye devam ediyor. Orta segmentteki oteller ve tesisler ise olumsuz etkilendi" diye konuştu.

REZERVASYONDA ACELE EDİN

İç piyasadaki hareketlilikle ilgili konuşan Girgin şöyle devam etti: "İç piyasada yüksek enflasyon ve otel fiyatları nedeniyle bir düşüş söz konusu. Yerli turistler henüz beklenen oranda harekete geçmedi. Otel işletme maliyetleri ve fiyatları giderek artmaya devam edecek. Bu nedenle tatil yapmak isteyenlerin şimdiden erken rezervasyon konusunda acele etmelerini öneriyoruz. Çünkü bugünkü rakamları bir ay sonra bulmaları mümkün olmayacak."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.