Turizmcinin gözü yeni havalimanında... Hedefte 2023 var

KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 15 Kasım’da açılması hedeflenen yeni Ercan Havalimanı’nı ziyaret etti.

22/08/2022 17:40
Turizmcinin gözü yeni havalimanında... Hedefte 2023 var

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, yeni havalimanının açılmasıyla birlikte yabancı turist sayısında büyük bir artış beklediklerini belirtti.

2023 turizm sezonu için yeni Uluslararası Ercan Havalimanı’nın çok büyük bir öneme sahip olacağını belirten Ataoğlu, Ercan Havalimanı’nın 15 Kasım KKTC’nin kuruluş yıl dönümünde açılmasını hedeflediklerini söyledi.

BÜYÜK GÖVDELİ UÇAKLAR DA İNEBİLECEK

Yeni Havalimanının tamamlanması ile büyük gövdeli uçaklara hizmet verileceğini de söyleyen Ataoğlu havalimanının aynı anda 26 büyük uçağa hizmet verebilecek kapasitede olduğunu dile getirdi.

Eski havalimanına büyük gövdeli uçakların inememesi nedeni ile küçük gövdeli uçakların adamıza geldiğini anlatan Ataoğlu, büyük gövdeli uçaklarla maliyetlerin de aşağı çekileceğini belirtti.

TÜRKİYE’DEN SÖZ ALDIK

TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile geçen hafta bakanlıkta çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Ataoğlu, havalimanının bitirilmesi ile Türkiye üzerinden yoğun bir yabancı turist akışı sağlanması yönünde girişim başlattıklarını kaydetti. Türkiye’nin tanıtıldığı tüm ülkelere KKTC destinasyonunun da tanıtılacağını belirten Ataoğlu, bunun için söz aldıklarını belirtti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.