Turizm statüsüne sahipler... Çeşme ve Bodrum'daki en değerli araziler satıldı

Özelleştirme İdaresi, Bodrum, Çeşme, İstanbul, Bursa ve Ağrı'da 11 araziyi 1 Milyar 436 Milyon Lira karşılığında sattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnamelerde 6 parsel için de imar değişiklikleri onaylanırken, Kuşadası’ndaki bir parselin imar değişikliğine yapılan itiraz ise reddedildi.

01/10/2022 18:27
Turizm statüsüne sahipler... Çeşme ve Bodrum'daki en değerli araziler satıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özelleştirme İdaresi'nin Ağrı'dan, Bursa'ya, Bodrum, Çeşme, İstanbul'a kadar birçok merkezde toplam 1 Milyar 436 Milyon Liralık 11 satışını onayladı.

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları'nda çeşitli illerdeki 6 parselin de imar planlarının konut, turizm ve ticaret alanı olarak değiştirilerek satışa çıkarılması da yer aldı. Erdoğan ayrıca Kuşadası'nda denize sıfır, Emekli Sandığı ve SGK'ya ait olan arazinin imar değişikliğine, ilçedeki sivil topluk kuruluşları ile vatandaşların yaptığı itirazı da reddetti.

EN DEĞERLİ ARAZİLER ÇEŞME VE BODRUM'DA

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, satılan araziler içinde en büyük satışlar Bodrum’un Gökçebel Mahallesi’nde oldu. Gökçebel'deki 9 parselin birleşmesiyle tek kalemde satılan 22 bin metrekare arazi 246 Milyon 500 Bin Lira ile en yüksek fiyata satılan yer olurken, aynı mahalledeki 4 parselden oluşan 28 bin metrekare ve 8 bin metrekarelik parsel ayrı ayrı 200'er milyona alıcı buldu. İzmir'in Çeşme ilçesindeki 25 metrekarelik tek parsel ise 208 Milyon Lira'ya satıldı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.