Turizm projeleriyle dünya sahnesine taşınıyor

Karatay Belediyesi, son yıllarda turizm alanında hayata geçirdiği birbirinden önemli projelerle hem Konya’nın ve Karatay’ın turizmden aldığı payın daha da artmasına hem de şehrin tarihi dokusu ile binlerce yıllık mirasının korunmasına katkı sağlıyor

16/08/2022 13:23
Turizm projeleriyle dünya sahnesine taşınıyor

Karatay, sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusuyla da Türkiye’nin önemli ilçeleri arasında bulunuyor. Hz. Mevlana ve Şems-i Tebrizi gibi daha birçok önemli şahsiyetin türbelerinin yanı sıra ilçe sınırları içerisinde bulunan yüzlerce yıllık birçok eser de Karatay’a hem değer katıyor hem ilçeyi baştanbaşa süsleyen önemli bir miras.

800 YILLIK OBRUK HANI VE OBRUK GÖLÜ TURİZME KAZANDIRILIYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de; merkeze uzak Obruk Mahallesi’nde, Karatay Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan 800 yıllık Obruk Hanı ile hemen yanı başındaki Obruk Gölü etrafındaki çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.