Turistlerin gittiklerine bin pişman olduğu turistik yerler

Turistik yerlere duyulan merak, insanların dünya çapında farklı kültürleri keşfetme ve güzel manzaraların tadını çıkarma isteğiyle dolu. Ancak bazen popüler turistik yerler, beklentileri karşılayamayabilir ve ziyaretçileri hayal kırıklığına uğratabilir.

24/10/2023 23:10
Turistlerin gittiklerine bin pişman olduğu turistik yerler

İşte turistlerin gittiklerine bin pişman olduğu dünyanın en çok ziyaret edilen turistik yerleri:

1. "Kesinlikle Rushmore Dağı. Hayranlık uyandıran bir heykel bekliyordum ama izleme alanından o kadar uzakta ki çok küçük görünüyor."

2. "San Antonio'daki Alamo Kale'si... Müzeleri ve tarihi yerleri seviyorum ama Alamo'da ilginç hiçbir şeye rastlamadım."

3. "Toronto'daki CN kulesi...20 yılı aşkın bir süredir burada yaşıyorum ve bir kere ziyarete gelen bir arkadaşımla zirveye çıktım. Dürüst olmak gerekirse, manzara fiyatına değmez ve cam zemin çok abartılıyor."

 4. "Stoneheng'i görmeye gitmek bizim için eziyete dönüştü. Yol yapısı nedeniyle araç trafiği oluyor. Ayrıca oradan geçerken durup, bakan insanlar kalabalık oluşturuyor."

5. "ABD'nin Güney Dakota eyaletinde bulunan Crazy Horse anıtını 2002'de görmeye gitmiştim. Anıt 1948'den beri tamamlanamadı."

6. "Los Angeles'taki Santa Monica İskelesi ve Chicago'daki Navy İskelesi korkunç turist tuzakları. Çok fazla yürüyorsunuz ve sonuç hüsran."

7. "Pisa Kulesi güzel ama etrafı ellerini havaya kaldırıp onu tutuyormuş gibi yapan turistlerle dolu. Bu sinir bozucu. Kulenin fotoğrafını bile çekemiyorsunuz."

8. "Avrupa'ya geziye gittik. İlk durağımız Paris'teki Louvre Müzesi'ydi. 'Mona Lisa'yı göreceğim için çok heyecanlıydım ve muhteşem olacağını düşünmüştüm. Ancak çok fazla insan vardı. Nefes alamıyorduk. Fotoğrafını çekip, hemen oradan çıktık."

9. "Vatikan'da binalar ve sanat muhteşem ancak sanat ve mimari hakkında pek bir şey bilmediğim için tur benim için boşa gitti. Çok fazla zaman aldı ve çok ayrıntılıydı. Tek istediğimiz Sistine Şapeli'ne ulaşmaktı."

 10. "Belize ve Meksika'daki piramitler...Aşırı pahalıydı, kana susamış sivrisineklerin olduğu berbat sıcaklarda kalabalık turlar vardı. Piramitlerin hepsi uzak olduğundan kilometrelerce yürümeye hazır olun. Uzun bir gün ve kesinlikle buna değmez."

11. "Yellowstone National Park...Tüm gün araba kullanmak ve trafikte oturmakla geçiyor. Turistler çok kötü. Sırf bir bizonun fotoğrafını çekmek için arabalarını tek şeritli yolun ortasında durduruyorlar."

12. "Barselona'daki Park Güell... Avrupa'ya çok gittim ve iki aylık bir Avrupa gezisi yaptım. Burası beni gerçekten çok hayal kırıklığına uğrattı. Fotoğraf çekmek için manzaralı noktaların etrafında toplanmış çok sayıda insan var ve buranın tadını çıkaramıyorsunuz."

13. "Kaliforniya'daki Disneyland'a gittiğimde kaleyi aramaya gitmem gerektiğini hissettim. O kadar küçüktü ki."

14. "İrlanda, Dublin'deki Temple Bar, ülkedeki en büyük turist tuzağı. İçkilerin fiyatı olması gerekenin neredeyse iki katı, mekan her zaman tıklım tıklım dolu. Bunun dışında, ben İrlanda'nın turist tuzağı dolu olduğunu düşünüyorum."

15. "Kopenhag'daki Little Mermaid... Heykelden daha büyük hediyelik eşyalar alabilirsiniz!"


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.