Turistleri taşıyan tekne battı... Okyanusta dehşet anları

Bali dehşet dolu anlara sahne oldu. Turistleri taşıyan tekne alabora oldu, onlarca turist hayatta kalabilmek için okyanusa atladı.

04/01/2023 13:20
Turistleri taşıyan tekne battı... Okyanusta dehşet anları

Nusa Penida-Sanur'a gitmekte olan turist teknesi battı. Onlarca Turist hayatta kalabilmek için okyanusa atlarken o anlar saniye saniye kayıt altına alındı. Söz konusu görüntülerde geminin alabora olduğu ve su almaya başladığı anlar da yer aldı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, kısa sürede olay yerine gelen ekipler 23 kişiyi kurtardı. Aynı habere göre tekne faciası nedeniyle ölen olmadı. Gelen ilk bilgilere göre, Nusa Penida-Sanur'a gitmekte olan tekne, Salı günü öğleden sonra büyük bir dalganın çarpması sonucu batmaya başladı.

Bölgedeki tekneler yeterli önlemler almadan yolculuk yapıyor

Geminin batmasına neden olan dalganın boyutu hakkında resmi bir bilgi bulunmuyor. Olay ile ilgili soruşturma başlatan yetkililerin önümüzdeki süreçte açıklama yapması bekleniyor. Daha önce Bali'ye giden turistler Endonezya'daki güvenlik önlemlerinin eksikliğine dikkat çekti.

Bölgedeki teknelerin yeterli önlemler almadan yolculuk yaptığının altını çizen turistler, kendilerinin de benzer tehlikeler atlattığını yazdı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.