Listede İstanbul da var... İşte turistlerin en çok dolandırıldığı 10 şehir

Avrupa’da yabancı ziyaretçilerden alınan dolandırıcılık ihbarında Paris ilk sırada yer alırken, Türkiye 4’üncü destinasyon oldu.

30/10/2023 12:49
Listede İstanbul da var... İşte turistlerin en çok dolandırıldığı 10 şehir

Turistlerin en sıklıkla dolandırıldıkları yöntemler arasında, tarihi bir anıtı veya kültürel öneme sahip bir bölgeyi ziyaret etmek için sahte bilet satışı öne çıkıyor.

Seyahat sigortası karşılaştırma uzmanları tarafından hazırlanan yeni bir Avrupa dolandırıcılık endeksi Quotezone, Eyfel Kulesi ve Notre-Dame Katedrali’ni turistlerin ziyaretleri sırasında dolandırılmış hissetmelerine neden olma olasılığı en yüksek turistik yerler olarak adlandırdı. Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, turistler ayrıca, incelemelerde cazibe merkezinin tabanındaki yankesicilerin sayısıyla ilgili endişelerini de dile getirdi.

Nerede en yüksek?

Fransa’nın en önemli beş turistik mekanını ziyaret edenler, 748 yorumda kendilerini dolandırıldıklarını hissettiklerini belirttiler; bu, dolandırıcılık konusunda ikinci en fazla bahsedilen ülke olan İspanya’nın sekiz katından fazla bir rakam. Birleşik Krallık listede altıncı sırada yer aldı ve turistler 37 kez dolandırıldığını hissettiklerini bildirdiler; bu oran Fransa’dan yirmi kat daha az.

Avrupa’da turistleri dolandırma olasılığı en yüksek 10 şehir:

(Şikayet sayısı)

Fransa 748

İspanya 91

İtalya 72

Türkiye 67

Yunanistan 64

Birleşik Krallık 37

Hırvatistan 26

Polonya 26

Portekiz 17

Avusturya 13


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.