Tunç Batum: 2030 yılına kadar ciddi bir değişim dönüşüm süreci içerisindeyiz

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa Genel Müdürü ve UİP İcra Kurulu Üyesi Tunç Batum, "2030 yılına kadar ciddi bir değişim dönüşüm süreci içerisindeyiz ve turizm bu konuda nasıl bir gelişim gösterecek bu konu büyük önem kazanıyor” dedi.

11/11/2022 12:31
Tunç Batum: 2030 yılına kadar ciddi bir değişim dönüşüm süreci içerisindeyiz

Boğaziçi Zirvesi’nde “Alternatif Turizm Ve Yatırım Fırsatları” nın değerlendirildiği panel Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa Genel Müdürü ve UİP İcra Kurulu Üyesi Tunç Batum moderatörlüğünde gerçekleşti.

Panelistler arasında Limak Otelleri Koordinatörü Hakan Saatçioğlu, Serv Otel Yönetim Kurulu Üyesi Ayla Heyfegil, BenTour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, TGA Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim yer aldı.

"Tüketici artık alışıla gelen tatil anlayışının dışına çıkıyor"

Türkiye’de büyük yatırım fırsatları bulunan alternatif turizm ile ilgili görüşlerin değerlendiği panelin açılış konuşmasında moderatör Tunç Batum, “2030 yılına kadar ciddi bir değişim dönüşüm süreci içerisindeyiz ve turizm bu konuda nasıl bir gelişim gösterecek bu konu büyük önem kazanıyor” dedi.

Sözlerini “Tüketici artık alışıla gelen tatil anlayışının dışına çıkarak farklı deneyimleri kazanmak istiyor. Sağlıklı yaşam, sürdürülebilirlik, karbon ayak izi ile ilgili endişeler, sosyal medya paylaşımları gibi farklı unsurlar sosyolojik olarak kişinin beklentilerini de değiştiriyor” diyerek sözlerini sürdü.

Türkiye, turizm konusunda çok şanslı 

2021 yılından bugüne Türkiye’nin tanıtım stratejisini çeşitlilik üzerine kurduklarını belirten TGA Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim, Türkiye’nin turizmini farklı pazarlara taşımayı hedefleyerek pandemi ve benzeri beklenmeyen krizlere karşı önlem almak amacıyla hareket ettiklerini belirtti.

Farklı alternatiflere olanak sağladığı için Türkiye’nin turizm konusunda çok şanslı olduğuna vurgu yapan Lokmanhekim, son günlerde Türkiye’de michelen yıldızlı restoranlarımız ile gastronomi turizminde de büyük ivme kazanmaya başladığımıza dikkat çekti.

Her türlü sporu yapmaya olanak sağlayan bir coğrafyada yaşadığımızın altı çizilen panelde golf turizmi, bisiklet turizmi gibi alternatiflerin yaygınlaşmaya başladığı, geçmiş dönem tatil alışkanlıkları, sürdürülebilir turizm, turizmde alt yapı yatırımları ve uluslararası otel zincirlerinin Türkiye’ye son dönemde yaptıkları yatırımların artışı gibi konular ele alındı.

 

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.