Tüketicilerin yüzde 49’u seyahat masraflarını azalttı

Digital River tarafından yapılan enflasyonun satın alma alışkanlıklarını nasıl etkilediğine ilişkin bir araştırmaya göre  Yüzde 40’ı ise yaz tatili harcamalarını kıstı.

17/08/2022 16:30
Tüketicilerin yüzde 49’u seyahat masraflarını azalttı

Digital River tarafından yapılan enflasyonun satın alma alışkanlıklarını nasıl etkilediğine ilişkin bir araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 49’u seyahat masraflarını azalttı. Yüzde 40’ı ise yaz tatili harcamalarını kıstı.

ABD, İngiltere ve Almanya’dan katılımcılarla yapılan araştırmaya göre artan fiyatlar karşısında “şimdi al, sonra öde” seçeneğinin kullanımı da arttı.

ABD'DE SEYAHAT HARCAMALARI YÜZDE 49 AZALDI

Sosyal Para Analiz’in aktardığı habere göre, ABD’li yetişkinlerin yüzde 45’i mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 39’u mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Yüzde 25 zor durumda olduğunu, yüzde 34 ise idare ettiğini düşünürken rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 69 oldu.

Son 6 ayda katılımcıların yüzde 67’si gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 49’u seyahat harcamalarını kısmış durumda.

İNGİLİZLER DE MALİ SIKINTILAR YAŞIYOR

İngiliz yetişkinlerin yüzde 46’sı mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.

İngiltere’deki yetişkinlerin yüzde 47’si mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı yüzde 52 olurken, zor durumda olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 17, idare ettiğini düşünenlerin oranı ise yüzde 35 oldu.

Son 6 ayda katılımcıların yüzde 58’i gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 37’si seyahat harcamalarını kıstığı belirlendi.

ALMANYA'DA DA GEREKSİZ HARCAMALARDA KISITILAMAYA GİDİLDİ

Almanya’daki katılımcıların yüzde 45’i mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 55’i mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Yüzde 17’si zor durumda olduğunu, yüzde 37 ise idare ettiğini düşünürken rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 44 oldu.

Son 6 ayda katılımcıların yüzde 61’i gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 43’ü seyahat harcamalarını kıstı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.