Troia Tusan Hotel ve Grand Anzac Hotel’e Güvenli Turizm Sertifikası

Çanakkale'de bulunan Troia Tusan Hotel ve Grand Anzac Hotel, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen Güvenli Turizm Sertifikası ile ilgili kriterleri başarı ile tamamlayarak 'Güvenli Turizm Sertifikası'nı almaya hak kazandı.

27/06/2020 20:48
Troia Tusan Hotel ve Grand Anzac Hotel’e Güvenli Turizm Sertifikası

Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede bir dizi alınması önerilen tedbirleri tanımlıyor. Zorunlu olmayan, isteğe bağlı bu belgelendirmeyi başvurmak isteyen tesis işletmeleri, yetkili uluslararası akreditasyon kuruluşlarına başvuruda bulunabilecek.

Dünyada ki ilk örneklerinden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlandı.

Konaklama ve yeme-içme tesislerimizi ayrı ayrı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetleyerek, Güvenli Turizm Sertifikasını vermeye yetkili olan akreditasyon firmaları hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yaparak bunlara ilişkin raporlar düzenleyecek ve başvuruda bulunan tesislere düzenli olarak denetçi gönderip kriterlere uygun hizmet verilip verilmediğini denetleyecek.

Belgeyi alan tesisler Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyuruluyor. Güvenli Turizm Sertifika logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecek. Bu sayede tüm süreç şeffaflık kazanmış olacak.

Troia Tusan Hotel ve Grand Anzac Hotelleri Sahibi Armağan Aydeğer yaptığı açıklamada, “Güvenli Turizm Sertifikası” almaya hak kazanmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, otellerinde konaklamak isteyen misafirlerine güvenli bir şekilde hizmet vermeyi prensip edindiklerini” söyledi.

 

Yorumlar