THY’den bayrama özel 259 ek sefer

Türk Hava Yolları (THY), Ramazan Bayramı tatilini kapsayan 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında yolcu talebini karşılamak için 259 ek sefer yapacak.

29/04/2022 14:07
THY’den bayrama özel 259 ek sefer

Ramazan Bayramı için tatil bölgelerine ya da memleketlerine giden vatandaşlar İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk oluşturdu. THY Ramazan Bayramı’nı da kapsayan 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında yolcu talebini karşılamak için 259 ek sefer düzenleyecek.

THY, ana üssü İstanbul Havalimanı kalkışlı ve varışlı 187 ek sefer düzenlerken, THY’nin başarılı markası AnadoluJet de İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından kalkışlı ve varış toplam 72 ek uçuş gerçekleştirecek

Tatilcilerin yurt içinde en çok tercih ettiği noktalar ise Antalya, Trabzon, Gaziantep ve Diyarbakır, yurtdışında ise İtalya, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan oldu

“Eski bayramlarda olduğu gibi olacağız”

Düzenlenecek ek seferlerle ilgili olarak Twitter hesabından bilgi veren THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Tedbirlerle dolu son iki yılda çokça hasret biriktirdik, bu bayram kanatlarımızı kavuşmak için açma zamanı.

Türk Hava Yolları olarak 30 Nisan- 8 Mayıs tarihleri arasında yurt içinde 259 ek sefer gerçekleştirecek tıpkı eski bayramlardaki gibi uçacağız.” ifadeleri kullandı.

İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk

Sabah saatlerinden İstanbul Havalimanı’na gelen yolcular güvenlik ve bilet kontrol noktalarında yoğunluk oluşturdu. Dünya'da yer alan habere göre, İstanbul Havalimanı’nda bugün gerçekleştirilmesi beklenen bin 253 uçuş ile 193 binin üzerinde yolcunun seyahat etmesi planlanıyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.