THY'den 5 ülke için seyahat uyarısı

Türk Hava Yolları (THY) Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya’ya seyahat edecek yolcuların genel şartlara uysa dahi, ülke otoritelerince belirlenen ek kontrol şartlarına uymayan yolcuların ülkelere girişine izin verilmeyeceğini duyurdu.

15/03/2024 14:40
THY'den 5 ülke için seyahat uyarısı

Türk Hava Yolları (THY) Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya’ya seyahat edecek yolcuların genel şartlara uysa dahi, ülke otoritelerince belirlenen ek kontrol şartlarına uymayan yolcuların ülkelere girişine izin verilmeyeceğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak THY internet ülkesindeki giriş koşullarının yer aldığı bir bilgilendirmede yer aldı. Yapılan bilgilendirmede, “Venezuela Karakas Simon Bolivar Havalimanı varışlı uçuşlar için dikkat edilmesi gereken kurallar, yolcularımız Karakas Simon Bolivar Havalimanı’nı transfer noktası veya Venezuela’ya giriş yapmak amacıyla kullanılabilirler. Aktarma belgesi, Karakaş Simon Bolivar Havalimanı’nda giriş yapmadan aktarma uygulaması mevcut değildir. Ülkeye giriş için gerekli genel şartlar ise, Vize (Seyahat amacına uygun), Otel tanımlaması (Ödemesi yapılmış ve sayahat sürecinin tamamlanması, dönüş bileti ve noterin resmi davet başvurusu yapması gerekmektedir) denildi.

MEKSİKA, BAGAJI OLMAYAN YOLCUYU KABUL ETMEYECEK

Yapılan bilgilendirmede Meksika’da ise, yabancı otoritelerce alınan karar belgesi, ülkeye giriş için Meksika Elektronik onay belgesi (aynı belgenin tekrar kullanım koşullarıyla), otel tanımı (ödeme yapılmış ve seyahat süreci devam ediyor), dönüş bileti durumu mevcut. Ayrıca, uzun süreli konaklaması olup bagajı olmayan yolcular, ilk kez yurtta seyahat eden yolcular, beyan edilen seyahat amaçlarına uygun yerlerde bulunmayan yolcuların giriş çıkışları kabul edilmeyecektir.

KOLOMBİYA’YA GİRİŞ İÇİN ŞARTLAR

Türkiye üzerinden Kolombiya’ya giderken isteyen yolcular ise ülkeye giriş koşulları arasında otel gidiş, kalkış ve dönüş yolculukları için aynı PNR’da yer alan dönüş bileti 24 saatten az olması bulunuyor. Ülkeye giriş daha önce reddedilmiş olan, uzun süreli konaklaması olup bagajı olmayan, beyan edilen seyahat amacına uygun şartlar bulunmayan yolcuların ise geldiklerine girişlerine izin verilmeyecektir.

POLİS MÜLAKATINDA UYGUN CEVAP VERMEYEN ÜLKEYE GİREMEYECEK

Bilgilendirmede, Panama ile ilgili olarak, THY uçağıyla Panama’ya gidecek yolcular ise, son varış noktası olan Panama üzerinden uzakta yapacak yolcular için geçerli vizeye sahip olması (vize bulunduğu ülkeler için), kalkış dönüş yolculuklar için dönüş bileti, otel ve transit uçuşlar için Transfer verisinin 12 saatin aşılması şartlarını yerine getirmek zorunda. Ayrıca, uzun süreli konaklaması olup bagajı olmayan, beyan edilen seyahat amacına uygun belgeler bulunmayan ve Panama varışında gümrük polisi görüşmesinde uygun cevapları veremeyen yolcular ülkesinde kabul edilmeyecek denildi.

İLK KEZ YURT DIŞINA ÇIKAN KÜBA’YA KABUL EDİLMEYECEK

Yapılan bilgilendirmede, Küba’ya seyahat edecek yolcuların, gidiş-dönüş ve transit yolculuklar için dönüş bileti, otel belirtim özellikleri mevcut. Ayrıca Küba’ya gitmek isteyen yolcuların uzun süreli konaklaması olup, bagajı olmaması, beyan ettiği seyahat amacına uygun belgelerin bulunmaması, ilk kez yurtta kalması ve kalışabilmesinin yeterli olması nakit veya geçerlilik olmaması durumunda Küba’ya girişlerine izin verilip verilmeyeceği belirtildi.

BREZİLYA’YA ŞARTLARA UYMAYAN YOLCULARA RET

Brezilya’ya seyahat edecek yolcular için ise gidiş-dönüş ve transit yolcular için dönüş bileti, otel konaklamaları, transit uçuşların aktarma değişimi 24 saat aşımı şartı aranacak. Ayrıca, seyahat süresi uzun olan konaklaması olup bagajı olmayan, beyan edilen seyahat amacına uygun belgeler mevcut değildir, ilk kez yurtta seyahat eden ve kalabilmek için yeterli olacak nakit veya geçerli kredi kartı olmayan yolcuların geldikleri girişlerine izin verilmeyecektir. (VeryansınTV)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.