THY, 2 milyon Amerikalı turisti belgeselle getirecek

Türk Hava Yolları, ABD’de yayınlanan Türkiye belgesiyle 2023 yılında ABD’den 2 milyon turist getirme hedefine ulaşmaya çalışacak.

15/11/2022 12:04
THY, 2 milyon Amerikalı turisti belgeselle getirecek

Türk Hava Yolları (THY), ABD’de yayınlanan Türkiye belgesiyle 2023 yılında ABD’den 2 milyon turist getirme hedefine ulaşmaya çalışacak. Airport'un aktardığına göre, THY ve Türkiye Turizm Bakanlığı sponsorluğu ile hazırlanan Türkiye belgeseli Miami merkezli Telemundo 51 kanalında yer almaya başladı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Ülkemiz ve milletimiz için çalışacağız! 2 milyon Amerikalı misafir projemiz kapsamında Türkiye’ye getirdiğimiz NBC/TELEMUNDO yayın ağındaki en çok izlenen TV kanalı olan Telemundo 51 çektiği belgeseli yayına soktu.

Programların sunucusu Alejandra Molina birçok kez Emmy ödülü alan bir gazeteci olup paylaşımlarından gördüğümüz kadariyla insanlar Ortaklığımız ve Türkiye Turizm Bakanlığı’nın sponsorluğu ile hazırlanan belgeselleri sabırsızlıkla bekliyor.

Biz de Kasım sonu Miami’de Amerika özel programımızın ikincisini yapıyoruz. Orada çok tutulan dizilerimizin artistleri ile tam anlamıyla bir çıkarma yapacağız. Ülkemiz için durmak yok, yola devam!" ifadelerini kullandı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.