TGA’nın tanıtımları sayesinde, otel doluluk oranımız en yüksek seviyede

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Genel Müdürü Mehmet Çulha, “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın yaptığı tanıtım çalışmalarının etkisiyle, yaz aylarında doluluk oranlarımız en yüksek seviyede” dedi.

10/08/2023 12:35
TGA’nın tanıtımları sayesinde, otel doluluk oranımız en yüksek seviyede

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye yönelik artan turistik ziyaretleri değerlendiren Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Genel Müdürü Mehmet Çulha, “Türkiye, sahip olduğu kültürel ve tarihi öğelerin yanı sıra doğası ve kıyı şeritleriyle her dönemde dünya turizminin göz bebeği konumunda yer alıyor. Her sene ülkemize gelen turist sayısı artıyor. Bu artışın en önemli kilometre taşlarından biri de hükümetimizin dış politikada izlediği strateji ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın tüm dünyada yaptığı iletişim çalışmaları. Bunun en önemli örneği ise özellikle Arap Yarımadası’ndan ülkemize gerçekleşen ziyaretlerdeki belirgin artış diyebiliriz.

Son dönemde Avrupa, Kafkasya ve Arap Yarımadası ile izlenen olumlu politikalar çerçevesinde komşularımızın hemen her birinden turistin ülkemizi ziyarete geldiğini görüyoruz. Turizm açısından büyük bir potansiyele sahibiz, bu potansiyeli ekonomi çarklarının dönüşüne katkı sağlayacak şekilde kullanabilmek için hemen her alanda kamu ve özel sektör eş güdümüyle adımlar atılmalı.”

FUAR KATILIMCILARIN İLK TERCİHİ BİZİM OTEL

Turizme katkı yapması adına özellikle kongrelerin ve fuarların çok önemli olduğunu, ciddi oranda ziyaretçi çektiğini dile getiren Mehmet Çulha, “Yalnızca kültürel ya da doğa veya deniz turizmi diye bakmamalı, kongre ve fuarlar da her yıl büyük oranda yabancı ziyaretçi anlamına geliyor. Bu noktada özellikle Bakırköy ve Beylikdüzü’ndeki fuar alanları, büyük bir öneme sahip. Hemen her yıl Bakırköy’deki fuar alanında yüzlerce fuar gerçekleşiyor. Sunduğumuz hizmet kalitesi ve konforun yanı sıra mesafe dolayısıyla Sheraton İstanbul Ataköy Hotel olarak bu fuarlara katılan ziyaretçilerin ilk tercihi oluyoruz. Böylelikle doluluk oranı açısından iyi bir performansa sahibiz.”

ATATÜRK HAVALİMANI'NIN KAPANMASI BÖLGE OTELLERE OLUMSUZ YANSIDI

Uçuşa kapatılan Atatürk Havalimanı, bölgesindeki otellere olumsuz etkilere neden olmuştur. Her tesis, havalimanının kapanışından önceki mevcut doluluğunun yaklaşık % 20 oranını kaybetmiştir. Bu kaybın neticesinde otellerde istihdam bakımından da azalmaya etkisi oldu. Oluşan bu kayıpların geri kazanılması ve havalimanı bölgesinde uzun yıllardır oluşmuş olan ticaret hacmini geri kazanmak için lojistik açıdan hiçbir problemi olmayan Atatürk Havalimanı alanı içindeki tesisleri ve terminalleri büyük fuar merkezine dönüştürülmesi bölgemizdeki otellere doluluk bakımından olumlu katkılar sağlayacaktır.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.