Terapiye ihtiyacım yok, Türkiye'ye gideyim yeter... Alman turistten tişörtlü mesaj

Türkiye, turizmde en gözde ülkeler arasında yer aldı. Antalya ise turizm verileri ile rekor kırdı. 1 Ocak–6 Temmuz tarihleri arasında turist sayısı 6 milyon 8 bini aştı. Antalya Havalimanı Dış Hatlar Gelen Yolcu bölümünde bir Alman turistin tişörtünde "Terapiye ihtiyacım yok, Türkiye'ye gideyim yeter" yazması da dikkatlerden kaçmadı.

08/07/2023 12:37
Terapiye ihtiyacım yok, Türkiye'ye gideyim yeter... Alman turistten tişörtlü mesaj

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan verilere göre 1 Ocak–6 Temmuz tarihleri arasında Rusya ve Almanya'nın ilk iki sırada yer aldığı turist sayısı 6 milyon 8 bin sayısını aştı. Geçen yılın aynı dönemine göre artış oranı yüzde 29 olduğu vurgulandı.

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Gelen Yolcu bölümünde Almanya'dan gelen turist grubunun üzerindeki yazılar ise dikkatlerden kaçmadı. Sabah'ta yer alan habere göre, üzerinde Türkiye haritasının bulunduğu tişörtlerde "Terapiye ihtiyacım yok, Türkiye'ye gideyim yeter" yazılıydı.

Bunun en güzel tanıtım olduğunu belirten Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Türkiye'nin tarihi, doğal güzelliği, turizm tesislerindeki kalitesi ile dünyanın en güzel destinasyonun başında geldiğini açıkladı.

SEZON KASIM SONUNA UZADI

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu geçtiğimiz yıl 1 milyon İngiliz turisttin Antalya'ya geldiğini vurguladı.

Bu yıl Antalya'ya 1.5 milyon İngiliz turist gelmesini beklediklerini de belirten AKTOB Başkanı Kavaloğlu, "İngiltere'den ülkemize yoğun bir ilgi var. Bu yıl rezervasyonlardan sezonun uzayacağını görüyoruz. Sezonun kasım sonuna kadar devam edecek. Sezonun uzaması Türkiye'nin döviz arzına katkı sağlayacak" açıklaması yaptı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.