Tamince’nin avukatları el altından para teklif ettiler

2011 yılında Fettah Tamince’nin oteli Rixos Downtown Antalya'da staj yaparken, otelin tahsis ettiği lojmanda şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden ve aradan geçen süreye rağmen ölümüyle ilgili soruşturma tamamlanmayan Burak Oğraş'ın babası Murat Oğraş yeni bir açıklama yaptı.

16/07/2022 10:55
Tamince’nin avukatları el altından para teklif ettiler

Antalya’da 2011 yılında oğlunun zorunlu staj nedeniyle Fettah Tamince’nin otelinde çalışmaya başladığını, beş aylık zorunlu stajın bitimine 15 gün kala ise öldürüldüğünü ileri süren ve dosyanın kapatılmak istendiğini iddia eden baba Oğraş, açılan davanın katillerin bilinmesine rağmen hâlâ sonuçlanmadığını, dosya savcısının polise verdiği talimatların hiçbirini yaptıramadığını söyledi. Savcının kendisiyle konuşurken yüzüne bakmakta tereddüt ettiğini ve vicdanen çok rahatsız olduğunu belirten Oğraş, Fettah Tamince’nin geçen yıl kendisi ile görüşmek istediğini, avukatlarının da bulunduğu toplantıda kendisine para teklif edildiğini söyledi.

Her şeyin mahkemede çözülemediğini belirterek el altından kendisine para teklif edildiğini kaydeden Oğraş şunları söyledi:

''Fakat ben tepki göstererek toplantıdan ayrıldım. Tepkimden rahatsız olan Tamince hakkımda hakaret davası açtı. Benim adalet mücadelem sürecektir. Dosyada oğlumun öldürüldüğü ve katillerin kim olduğu yazmaktadır. Gün gelecek herkes hesap verecek. Oğlumun cenazesinden iki gün sonra evimize gelen kişiler alenen bize basında otelin isminin kullanılmaması için 2011’de bir milyon lira para teklif etti. Ben evimden kovdum ve dosyanın savcısına bunları anlattım. Bu kişilerle ilgili de takipsizlik kararı verildi.''


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.