Tahir Görgülü havacılık sektörüne geri döndü

Türkiye'nin çiçeği burnunda hava yolu şirketlerinden Mavi Gök Havacılık'ta sürpriz bir gelişme yaşandı. Şirketin yönetim kurulu başkanlığına Tahir Görgülü getirildi.

08/12/2022 15:01
Tahir Görgülü havacılık sektörüne geri döndü

Airport'ta yer alan habere göre; Kayı Grubu'nun CEO'su ve SKY Havayolları eski Genel Müdürü Tahir Görgülü, Mavi Gök Havacılık Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. Mavi Gök Havacılık, Antalya merkezli olarak kurulmuş ve yaklaşık 4 ay önce operasyonlarına başlamıştı.

Tahir Görgülü ile ilgili resmi açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor. Uzun yıllardır havacılık sektöründe üst düzey görevlerde bulunan İlker Göçhan'ın görevden ayrılmasından sonra Ekim ayında Mavi Gök Havacılık Genel Müdürlüğü'ne vekaleten Genel Müdürü Yardımcısı Levent Çiftçi getirilmişti.

TAHİR GÖRGÜLÜ KİMDİR?

Kayı Grup'un sahibi olduğu SKY Airlines'ta Genel Müdür olarak görev yapan Tahir Görgülü uzun yıllar sivil havacılık sektöründe görev yaptı. Operasyonlarına 2001 yılında başlayacan SKY Havayolları, iki yıl boyunca Avrupa'nın en iyi charter şirketi seçilmişti.

2011 yılında tarifeli iç hat uçuşlarına da başlayan SKY Havayolları, GTI Travel'ın iflasının ardından Haziran 2013'te yurt dışı operatörünün borçları nedeniyle tüm uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı. Yaşanan bu olaylar sonrası uzun süre inzivaya çekilen Görgülü, Mavi Gök Havacılık ile yeniden sektöre dönmüş oldu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.