Swiss Inn Express by Continent, Çanakkale’de hizmete girecek

Continent Worldwide Hotels ile Bursa’da faaliyetlerine devam eden BTG İnşaat arasında gerçekleşen iş birliği çerçevesinde yapımı süren 38 odalı butik otel projesi Swiss Inn Express Biga, 2024 yılında hizmete girecek.

10/11/2023 12:38
Swiss Inn Express by Continent, Çanakkale’de hizmete girecek

Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden ve yurt dışında en hızlı büyüme ivmesine sahip olan otel markalarını bünyesinde bulunduran franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Türkiye içinde de hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Master Realtor gayrımenkul ve iş geliştirme firması ile 10 lokasyon 10 otel anlaşması imzalayan ve Konya Ilgın’da resort ve termal otel projesine başlayan Continent Worldwide Hotels, bu anlaşmanın haricinde münferit yatırımcılarla da yeni projelere imza atmaya devam ediyor.

Tesiste 38 oda yer alacak

Bursa’da faaliyetlerine devam eden BTG İnşaat ile yapılan anlaşma çerçevesinde, Biga, Çanakkale’de inşaatına devam edilen 38 odalı butik otel projesi, Continent Worldwide Hotels’in ‘Swiss Inn by Continent’ markasının bir segmenti olan, ‘Swiss Inn Express’ markası ile hizmete girecek. 38 odanın yanı sıra, bünyesinde bir de ‘Coffee Shop’ bulunduracak olan tesis, kahve severlerin ziyaretine açık, otelden bağımsız bir girişe de sahip olacak.

Proje yönetimini Platform Hotel Solutions, mimarlık ofisi ve otel konsept çözüm ortaklığı firmasının yaptığı tesis, Şubat 2024 gibi faaliyete hazır hale gelmiş olacak.

"Konaklama sektöründeki ilk yatırımımız olacak"

BTG İnşaat yönetim kurul başkanı, Berat Göral, “Projemiz devam ederken, marka görüşmelerine başladık. Görüştüğümüz markalar arasına, iş yükümüzü hafifleten, aklımıza en yatan ve gayet yatırımcı dostu bir yaklaşımda bulunan, otelcilik sektörüne girdiğimiz bu ilk projemizde bize bu yolda beraber yürüyebileceğimizi, emin ellerde olacağımızı hissettiren, tek firma Continent Worldwide Hotels oldu.

Otelimizin kapasitesine de hem uygun hem de çekici bir marka olan Swiss Inn Express’i önerdiler. Bu bağlamda, iyi bir anlaşma ile, güvenilir bir partner bulduğumuz için sevinçliyiz" dedi.

“Swiss Inn Express Biga, bizler için son derece önemli bir proje"

Continent Worldwide Hotels, Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zağikyan ise yaptığı açıklamada, “Swiss Inn Express Biga, bizler için son derece önemli bir proje ve lokasyon. Biga ve çevresindeki otel ihtiyacı ve markalı otel sayısının yok denecek kadar az olması itibarı ile, bu şehirde açılacak olan bir Swiss Inn markalı otelimiz olmasından dolayı da çok mutluyuz...

Son yıllarda, yaptığımız çalışmalar sonucunda yurt dışında özellikle de Orta Doğu’da çok büyük bir ivme kazandık. An itibarı ile bölgede 1300’den fazla odaya sahip olduğumuz şehir otelciliği kategorisinde, Orta Doğu’da en hızlı büyüyen tek Türk otelcilik şirketiyiz... Bu gelişmelerin haricinde Türkiye’de de büyümek bizi mutlu ediyor...” diye konuştu.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.