Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye çirkin karalama kampanyası

Suudi Arabistanlı turistlerin Türkiye ve özellikle Bursa’yı tercih etmeleri üzerine Suudi Arabistan'da hazırlanan ve sosyal medyada yayınlanan videolarla Türkiye’yi karalama kampanyası başlatıldı.

18/06/2019 15:47
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye çirkin karalama kampanyası

Videoda Türkiye'de bulunan bıçaklı gaspçıların yerini turizmcilerin aldığı vurgusu yapılırken, Türkiye’de yaşanacak olumsuzluklar vurgulanarak Türkiye’ye gidilmemesi gerektiği işlendi.

Yurt dışında çeşitli fuarlarda Bursa’nın tanıtımı için çalışmalar yürüttüklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, bu konuda acente ve otellere de büyük bir görev düştüğünü belirtti. Turizmden pay alan herkesin bunun için çalışması gerektiğini vurgulayan Alinur Aktaş “Biz aracıyız, gittiğimiz fuarlarda kendimizi değil Bursa’yı ve Bursa’nın değerlerini tanıtıyoruz.

Kimsenin Bursa’yı ve Bursa turizmini üzmeye hakkı yoktur

Acentelerle ve otellerle birlikte gidiyoruz, onların performansı ve katılımı bu konuda çok önemli. Her bir kardeşimizin, her esnafın, her taksicinin, otel sahiplerinin, işletmeci ve yöneticilerinin yani bu şehirde bu konunun tarafı olan, paydaşı olan herkesin bu işte sorumluluğu vardır. Kimsenin Bursa’yı ve Bursa turizmini üzmeye hakkı yoktur” dedi. (DHA)

 

Yorumlar