Sururi Çorabatır: TÜROFED, konaklama sektöründeki gücünü TGA seçimlerinde de gösterdi

Dün sona eren TGA seçimlerini değerlendiren TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, "Seçimlerde ağırlığını hissettiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)’in seçime giren 9 adayı da TGA Yönetim Kurulu’nda koltuk sahibi oldu. Bu seçimin kazananı TGA ve Türkiye’dir” dedi.

26/12/2022 13:10
Sururi Çorabatır: TÜROFED, konaklama sektöründeki gücünü TGA seçimlerinde de gösterdi

Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu seçimleri dün sona erdi. Seçimlerde ağırlığını hissettiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)’in seçime giren 9 adayı da TGA Yönetim Kurulu’nda koltuk sahibi oldu.

TGA seçimlerine katılan TÜROFED üyeleri Akdeniz Bölgesi’nden Şükrü Cimrin, Kaan Kavaloğlu, Ahmet Özden, Ege Bölgesi’nden Tacettin Özden, Murat Tugay, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden Özgür Çözgener, İç Anadolu Bölgesi’nden Semih Zazaoğlu, Karadeniz Bölgesi’nden Halit Ergül ve Marmara Bölgesi’nden Çetin Ceylan, TGA Yönetim Kurulu’na girmeyi başardı.

"Seçimler TÜROFED’in Türkiye’nin konaklama sektörünün çatı örgütü olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. TÜROFED aday çıkardığı her bölgeden TGA Yönetim Kurulu’na girmeyi başardı" diyen TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kazanan arkadaşlarımız artık Türkiye ve temsil ettikleri bölge için çalışacaklar"

“Seçimler, Türkiye turizmine hayırlı uğurlu olsun. TGA’nın yeni Yönetim Kurulu’na başarılar diliyoruz. Bu seçimin kazananı yok. Kazanan kuruluşundan bu yana desteklediğimiz ve faydasına inandığımız TGA olacaktır. Bizim gösterdiğimiz 9 aday, seçimlere kadar TÜROFED’in adaylarıydı, seçim sonucunda ise artık TGA Yönetim Kurulu Üyeleridir. Kazanan arkadaşlarımız artık Türkiye ve temsil ettikleri bölge için çalışacaklardır.”

TGA’nın yaptığı çalışmaların Türkiye ve Türkiye turizmine büyük katkıları olduğunu hatırlatan Çorabatır, “Pandemi ve sonrasındaki Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ortamı nedeniyle turizm çok zorlu iki kriz yaşadı. Bu süreçte TGA çok ciddi bir çalışma ortaya koydu. Bu çalışmalar ile birlikte Türkiye turizmi, hem pandemiyi atlattı hem de iki önemli pazarı olmadan başarılı bir yıl geçirdi. TÜROFED olarak TGA’ya en büyük desteği vermeye devam edeceğiz.

TÜROFED, konaklama sektöründeki gücünü bu seçimde de gösterdi

Şunu belirtmekte de fayda görüyorum; TÜROFED’in konaklama sektöründeki gücü ve birlikteliği bu seçimde bir kez daha gözler önüne serildi. Değişen dünya şartlarında zaman birlik olma zamanıdır. Bu seçimde bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” diye konuştu. 

Seçimin bittiğini, artık 2023 yılına ve turizme odaklanacaklarını belirten Sururi Çorabatır, “Bu vesileyle yeni yılın mutluluk, sağlık ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.