Sururi Çorabatır'dan örnek davranış... Depremzede üniversite öğrencilerine kira desteği verecek

Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde CHP Antalya Milletvekili olarak siyasete adım atan turizmci Sururi Çorabatır, tatil nedeniyle Meclis’e gitmediği döneme denk gelen maaşı ile depremzede öğrencilere destek olacak.

06/09/2023 00:00
Sururi Çorabatır'dan örnek davranış... Depremzede üniversite öğrencilerine kira desteği verecek

Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde CHP Antalya Milletvekili olarak siyasete adım atan turizmci Sururi Çorabatır, tatil nedeniyle Meclis’e gitmediği döneme denk gelen maaşı ile depremzede öğrencilere destek olacak. Örnek bir davranışta bulunan Çorabatır, deprem bölgesinden Antalya’ya üniversite eğitimi için gelen 22 öğrenciye 12 ay boyunca kira desteğinde bulunacak.

Türkiye turizminin yakından tanıdığı isimlerden Sururi Çorabatır, geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan Genel Seçimlerde CHP’den Antalya Milletvekili seçilmişti. TBMM’de Antalya’yı temsil eden Milletvekili Sururi Çorabatır, TBMM’nin tatil olduğu döneme denk gelen maaşı ile deprem bölgelerinden üniversitede okumak için Antalya’ya gelen üniversite öğrencilerine destek olmak için harekete geçti.

22 öğrenciye aylık 1500 TL olmak üzere 12 ay boyunca kira desteği 

Çorabatır, TBMM’nin tatil olduğu döneme denk gelen maaşı ile 22 öğrenciye aylık 1500 TL olmak üzere 12 ay boyunca kira desteğinde bulunacak. Konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çorabatır, “Üniversiteli gençlerimizin öğrenim ve barınma sorunlarının yanında ve destekçileriyim! Deprem bölgelerinden üniversitede okumak üzere Antalya’mıza gelen öğrencilerimize destek olma arzumu duyurmak isterim:

CHP olarak yaz döneminde yüce meclisimizin ekonomiyi, depremi tartışmak ve çözüm bulmak amacıyla açık kalmasını istediğimiz halde; AKP ve MHP oylarıyla meclis tatile girdi. Meclisin tatile girmesiyle birlikte bu döneme denk gelen maaşımı; Antalya’da üniversite öğrenimine ve kira problemlerine destek olmak üzere; Toplam 22 öğrencimize, her bir öğrencimize aylık 1500 TL olmak üzere, 12 ay boyunca kira desteğinde bulunacağım. CHP olarak her zaman başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın sorunlarını yakından takip edeceğiz” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.