Sururi Çorabatır: 2023 sezonu iyi geçecek

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Mayıs ayı geleneksel öğle yemeğinde bir konuşma yapan TÜROFED geçmiş dönem başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Antalya 1. Sıra Milletvekili Adayı Sururi Çorabatır, turizm sektörünün Türkiye'nin lokomotif sektörü olmaya devam edeceğini özellikle dile getirdi.

03/05/2023 23:11
Sururi Çorabatır: 2023 sezonu iyi geçecek

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Mayıs ayı geleneksel öğle yemeği Miracle Resort Hotel'de gerçekleştirildi. Yemeğe TÜROFED geçmiş dönem başkanı; Cumhuriyet Halk Partisi Antalya 1. Sıra Milletvekili Adayı Sururi Çorabatır da katıldı.

Yemeğin açılış konuşmasını POYD Başkanı Ülkay Atmaca yaptı. POYD üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Sururi Çorabatır, yıllardır başta AKTOB ve TÜROFED olmak üzere farklı STK'larda turizmin gelişimi için çalışmalar yaptıklarını belirterek bu hizmet aşkını artık bir milletvekili olarak farklı bir boyuta taşıyacağını ve bu gelişim sürecinin sürdürülebilir kılınması adına tüm gücüyle çalışacağını söyledi.

"Turizm sektörü Türkiye'nin lokomotif sektörü olmaya devam edecek"

Turizmin ve turizm sektör paydaşlarının kendisi için çok özel olması sebeniyle meslektaşları arasındayken duygu dolu anlar yaşadığını ifade eden Çorabatır, turizm sektörünün Türkiye'nin lokomotif sektörü olmaya devam edeceğini özellikle dile getirdi. Çorabatır, "Pandemi ve Rusya-Ukrayna çatışmasına rağmen Türkiye turizmi emin adımlarla ilerlemeye devam etti. Turizmci olarak TÜROFED, AKTOB VE POYD başta olmak üzere çok çalıştık, 2022 iyi geçti. 2023'ten de beklentilerimiz yüksek ve daha çok çalışacağız. Yolumuz açık" dedi.

Millet İttifakı'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ne atıfta bulunan Sururi Çorabatır, "Ülkelerle ilişkilerimiz için mihenk taşı olan Yurtta Barış Dünyada Barış şiarını yeniden temel dış politika ilkemiz olarak benimsiyeceğiz. Buradaki temel hedefimiz ulusal çıkar ve ulusal güvenlik olacak. Uzun, orta ve kısa vadeli gelecek perspektifi içeren stratejik planlamalar yapacağız. İç siyasi hesaplara ve ideolojik yaklaşımlara dayalı uygulamalara son vereceğiz" şeklinde konuştu.

"Rusya ile ilişkilerimizi daha yapıcı ve güçlü hale getirmek istiyoruz"

İngiltere, Almanya, Polonya, Çekya, Hollanda ve Belçika gibi pazarlardan rezervasyonların kayda değer şekilde gerçekleşeceğine değinen Çorabatır, Türkiye turizmi için çok büyük öneme sahip olan Rusya ile ilişkilere de değindi, "Rusya Federasyonu ile ilişkileri eşitler arası bir anlayışla, kurumsal düzeyde dengeli ve yapıcı diyalog ile güçlendirerek sürdüreceğiz.

Ortak Politikalar Mutabakat Metni'nde bu maddelerin hepsi yer alıyor. İlişkilerimizi daha yapıcı ve güçlü hale getirmek istiyoruz. Rusya Türkiye turizmi için çok önemli bir pazar. Rusya pazarından önümüzdeki döneme ait rezervasyonlarda şu anda artışlar beklemekteyiz" dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.