SGK Unkapanı tesisleri otel mi olacak?

İstanbul Unkapanı Zeyrek’teki SGK'nın eski binaları satışa çıkarıldı. 55 Milyon Dolar değer biçilen Zeyrek tesislerinin olduğu yerde bir süre önce Hilton Hampton kurulacaktı.

27/02/2023 01:21
SGK Unkapanı tesisleri otel mi olacak?

İstanbul Unkapanı Zeyrek’teki SGK'nın eski binaları satışa çıkarıldı. 55 Milyon Dolar değer biçilen Zeyrek tesislerinin olduğu yerde bir süre önce Hilton Hampton kurulacaktı. Ama Hilton buradan çekildi. Şimdi tesislerin tümünün turizm alanında olmasından dolayı, buraya bir zincir otelin talip olduğu konuşuluyor,.

Haftalık Ekonomi dergisi Para’nın Kulis köşesinde İdriz Çokal’ın aktardığına göre, emlak şirketi aracılığıyla satışa çıkarılan binanın bir bölümüne 25 Milyon Dolar, diğerine de 30 Milyon Dolar olmak üzere toplam 55 Milyon Dolar değer biçilmiş. Bu konuda otel markalarıyla görüşülüyormuş.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) uzun yıllar kullandığı tesislerin tasarımını, Sedat Hakkı Eldem yaptı. 1962-64 yılları arasına inşa edildi. 1986 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü'nü alan bina, Cumhuriyet Dönemi'nin en güzel 10 binası arasında sayılıyor. Bu binalar 2015 yılında düzenlenen ihale ile satılmıştı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.