Southwind Airlines'ın uçuşlarına başlayacağı tarih belli oldu

Cortex Havacılık’ın çatısı altında yer alan ve Antalya'da kurulan Southwind Airlines, sahip olduğu 4 uçak ve yaklaşık 300 personeliyle Ağustos’ta ayında uçuşlarına başlayacak.

27/07/2022 23:16
Southwind Airlines'ın uçuşlarına başlayacağı tarih belli oldu

Cortex Havacılık’ın çatısı altında yer alan Southwind Airlines, sahip olduğu 4 uçak ve yaklaşık 300 personeliyle Ağustos’ta ayında uçuşlarına başlayacak.

Southwind Airlines'tan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

Nisan 2022’de başlayan havayolu kurma çalışmalarının, denetimler sonrası, 27 Temmuz 2022 itibariyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden alınan “Havayolu İşletme Ruhsatı” ile tamamlanmıştır. Önümüzdeki ay faaliyetlerimize başlayarak tarifeli ve charter uçuşlarımızı gerçekleştireceğiz.

Southwind Airlines, Antalya Merkezli olup, ilk etapta 2 adet geniş gövde Airbus A330 ve 2 adet dar gövde Airbus A321 olmak üzere toplam 4 uçak ile faaliyetlerini sürdürecektir.

Almanya, İngiltere, Fransa, Rusya, İskandinav ülkeleri ve İsrail hatlarında uçacak

Türkiye’de ve küresel sivil havacılıkta önemli pozisyon alabilmek için vizyon ve misyonumuzu global, genç ve dinamik bakış açımızla birleştirerek, Almanya, İngiltere, Fransa, Rusya, İskandinav ülkeleri ve İsrail hatlarında ülkemiz bayrağını göklerde taşımak üzere aktif çalışmalar yapıyoruz.

Bu ülkelerdeki tur operatörleri ile iş birliği yaparak ve günümüz dinamiklerini de değerlendirerek Türk turizmine katkı sunmak üzere charter seferlerine yoğunlaşarak, ülkemizi ziyaret edecek turist sayını arttırmayı hedefliyoruz.

Hac ve umre hatlarında uçuşlar gerçekleştirilecek

Sezon öncesi ve sonrası çeşitli ülkelerdeki bağlantılarımızı gözden geçirerek, Orta Doğu ve Suudi Arabistan ile Türkiye arasında hac ve umre hatlarında uçuşlar gerçekleştirerek ülkemize katkıda bulunmayı planlıyoruz. Bu hedefler ve misyonla çıktığımız yolda kısa süre içerisinde Türkiye ve yurt dışından istihdam ettiğimiz yaklaşık 300 kişilik bir aile oluşturduk.

Başlamış olduğumuz bu heyecanlı yolda çok kısa süre içerisinde ailemizi ve filomuzu genişleterek, ülkemize taşıyacağımız misafirlerimizin sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bunun için gerekli enerjiye, tecrübeye, inanca ve kadroya sahibiz.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.