Skal Marmara üyelerinden anlamlı kutlama

Skal Marmara üyeleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” marşını hep birlikte söyleyerek kutladılar. İstanbul Ataşehir’de yeni hizmete giren Kailyn Hotel’de düzenlenen yemeğe, Marmara Skal Başkanı Merih Kırlı’nın çağrısı üzerine kalabalık bir şekilde katılan Marmara Skal üyeleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı birlikte kutladılar.

19/05/2023 13:32
Skal Marmara üyelerinden anlamlı kutlama

Toplantıya katılan yeni seçilen Uluslararası Skal Dernekleri –USDF Başkanı Orhon Atameriç “USDF’yi hep birlikte büyüterek güçlendireceğiz” dedi. Marmara Skal’dan üç üyenin USDF’de başkanlık görevine geldiğini belirten Atameriç “Denetim Kurulu Başkanı Meten Özmenç ile Disiplin Kurulu Başkanı seçiler Faik Alsaç, Marmara Skal’ın etkin bir şekilde çalıştığını göstererek Türkiye’deki tüm Skal kulüpleri üyelerinin güvenini kazandıklarını gösterdiler. Dolayısıyla Marmara Skal tüm Skal üyelerinin güvenini kazandı”.

USDF BAŞKAN’INDAN ESKIŞEHIR’E ÇAĞRI

Uluslararası Skal Dernekleri –USDF Başkanı Orhon Atameriç, yapılan toplantılara katılımın yeterli sayıda olmadığını belirterek Eylül ayında Eskişehir’de yapılacak USDF toplantısına Türkiye’deki tüm Skal derneklerinin katılması için çarıda bulundu. Atameriç, ileriye dönük projeleri hayata geçirmek için Skal derneklerinin katılımcı anlayışla toplantılara katılması gerektiğini belirterek “Herkesin USDF için ortak akılda hareket etmesi gerektiğine inanıyorum. USDF’nin büyümesi için yapılacak her öneriye değer veriyoruz” dedi.

Skal Marmara Başkanı Merih Kırlı açış konuşmasında Skal'ın 15. yılını 15 Haziran'da kutlamayı düşündüklerini hatırlattıktan sonra gündemin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak olduğunu söyledi. Ayrıca Marmara Skal eski başkanı Orhon Atameriç’in Uluslararası Skal Dernekleri –USDF Başkanı seçilmesi ve geçmiş dönem başkanı ve Kailyn Hotel Genel Müdürü Mert Okan’ın yeni görevini kutlamak için bir araya gelindiğini belirtti.

MERT OKAN’DAN 19 MAYIS VURGUSU

Skal tostundan sonra söz alan geçmiş dönem başkanı ve Kailyn Hotel Genel Müdürü Mert Okan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı Atatürk’ün Samsun’a çıkışını ve yaşadıklarını anlattı. Daha sonra ise sanatçı Haluk Levent’in söylediği “Yaşa Mustafa Kemal Paşa marşının yer aldığı videoyu oynattı. Salonda bulunanlar hep birlikte marşa eşlik ettiler.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.