Skal İstanbul’un yeni başkanı Selma Tatar oldu

Skal International İstanbul Kulübü'nün 34. Olağan Genel Kurul Toplantısı Elite World İstanbul Hotel’de gerçekleştirildi. Skal İstanbul’un yeni dönem Başkanı olarak seçilen Selma Tatar, önceki dönem Başkanı Can Arınel’den zinciri devraldı.

21/03/2024 13:08
Skal İstanbul’un yeni başkanı Selma Tatar oldu

Sektörde farklı alanlarda faaliyet gösteren turizm profesyonelleriyle el ele vererek ülkemizde turizmi geliştirmeyi amaçlayan ve dünyanın en büyük Skal kulüplerinden biri olan Skal International İstanbul’un Olağan Genel Kurulu, İstanbul’da yapıldı.

Skal International İstanbul Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra TÜRSAB Başkan Yardımcıları Davut Günaydın ve Hasan Eker ile TÜROB Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Turizm Platformu Direktörü Şengül Altan Arslan, Skal International Eski Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Başkanı Orhon Atameriç ve Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Önen’in de katıldığı Genel Kurul Toplantısı’nda 34’üncü Dönem Başkanı olarak Selma Tatar seçildi.

Genel Kurul’un ardından düzenlenen Zincir Değişim Töreninde Skal International İstanbul Kulübü’nün yeni Başkanı Selma Tatar, önceki dönem Başkanı Can Arınel’den Başkanlık zincirini devraldı.

Can Arınel: Dostluk ve barış için turizm mottomuzla ilerlemeye devam ediyoruz

2 yıllık görev süresi boyunca kendisine destek olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Can Arınel; “Sevgili Başkanımız Selma Tatar’ı ve Yönetim Kurulu’nu kutluyorum. Çok değerli projelere imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Dostluk ve barış için el ele sloganıyla bir araya geldiğimiz Skål  Kulübümüz çatısı altında hep birlikte sektörümüzün gelişimi için çalışıyoruz. Öncelikle bu ana mottonun ışığında hayata geçirdiğimiz “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Genç Turizmci   projemizle sektöre çok önemli katkılar sağlamaya devam edeceğiz. Diğer alanlarda olduğu gibi bu projemizde de bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen İstanbul Turizm Platformu Direktörü sevgili Şengül Altan Arslan’a teşekkür ediyorum.  Böyle sosyal sorumlulukların bir parçası olan sivil toplum kuruluşlarının asli görevlerinin yanı sıra Skal İstanbul Kulübü bir şemsiye gibi turizm sektörünün tamamını içine alan bir hareketi başlattı. Bizlerin de bunu devam ettirdiğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Bu nedenle Skal  diğer derneklerden çok farklı bir görüşle hizmet veriyor. Bunlar tabi ki çok değerli meslek kuruluşlarımızın katkılarıyla oluyor. Bu meslek kuruluşlarının yönetiminde yer alan TÜRSAB Başkan Yardımcısı sevgili Davut Günaydın’a da tüm destekleri için özel olarak teşekkür ediyorum.  Skal’ın tüm dünyada daha ileriye gitmesi için benimsediğimiz mottoyu Türkiye’de de gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Selma Tatar: Skal İstanbul’u güçlendirmeye devam edeceğiz

Skal International İstanbul Kulübü’nün 34. Dönem Başkanı Selma Tatar, Başkanlık görevini devraldığı Can Arınel ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek; “Skal  İstanbul Kulübü’ne üye olmama vesile olan ve daha önce bu kulüpte başkanlık yapan anneme teşekkür ediyorum. Onun tecrübelerinden aldığım derslerle Skål International İstanbul Kulübünü daha ileriye taşımak için çaba sarf edeceğim. Önümüzdeki iki yıl boyunca Skal ruhunun temelinde yatan dostluk kavramının kuvvetlendirilmesi için eskisinden daha dinamik bir yapıya hızlı şekilde ulaşmak ilk hedefim. Özel etkinlilerle tüm üyelerimiz ve aileleriyle bir araya geleceğiz. Can Arınel Başkanımın başlattığı ve sevgili Mustafa Devrim Yalçın’ın büyük özverileriyle gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Genç Turizmci” projemiz ile sektör profesyonellerini turizm öğrencileriyle bir araya getirmeye devam edeceğiz. Üyelerimizin desteğiyle Skal International İstanbul Kulübümüz daha da güçlenecek. Birlikte çalışarak pek çok yeni başarıya imza atacağız. Şahsıma ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz güven ve destekleriniz için teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi sizlerle birlikte olmaktan ve bu yolculuğa çıkmış olmaktan dolayı çok gururluyum” dedi. 

Uluslararası Skal İstanbul Kulübümüzün Selma Tatar Başkanlığındaki yeni 34. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Yalçın, Meltem Tepeler, Seyhan Ayel, Merve Kadıoğlu, Atilla Acet, Tülay Salihoğlu; yedek üyeleri ise Tezcan Özdemir, Hakan Babila, Bozkurt Atabek, Günnur Diker, Ceyhun Özevin ve Berna Tuzlak olarak belirlendi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.