Sıla Bakanlıktan veto yedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Yaz Konserleri" kapsamında sanatçı Sıla'yı programa dahil etmesi, bazı kesimlerin tepkisini çekti. Bunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, programda revizyona gedileceğini açıkladı.  

08/07/2019 23:08
Sıla Bakanlıktan veto yedi

16 Temmuz'da İzmir'de sahneye çıkmaya hazırlanan Sıla'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açıklamalarını gündeme getiren bazı sosyal medya kullanıcıları, bakanlığın sanatçı ile anlaşmasına tepki gösterdi.

Gelen eleştiriler üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Twitter hesabından, "Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız" açıklamasında bulundu.

Henüz kesin karar verilmedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na konuyla ilgili bilgi almak için ulaşan Euronews'e, şimdilik Sıla'nın konserinin iptal edilip edilmeyeceği konusunda kesin bir kararın olmadığı belirtildi.

Ancak bakanlık Twitter'den yaptığı açıklamada, iptal edilen konser ve etkinlikler için herhangi bir ödeme yapılmayacağa bilgisi verildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne şarkıcı Sıla katılmamış ve "Darbeye karşıyım ama Yenikapı'daki şova katılmayacağım" demişti.

 

 

Yorumlar