Seyahat teknolojileri pazarı 2027’ye kadar 13,6 Milyar Dolara ulaşacak

Birçok şirket turistik seyahate dair tüm süreçleri hem çalışanları hem de müşterileri için kolay erişebilir ve esnek hale getirmek için dijitalleşmeye dair projelerini hızlandırırken, Research and Markets’in yayımladığı veriler 2020’de 8,6 Milyar Dolar değerindeki seyahat teknolojilerinin 2027’ye kadar 13,6 milyara ulaşacağına işaret ediyor.

15/10/2022 14:16
Seyahat teknolojileri pazarı 2027’ye kadar 13,6 Milyar Dolara ulaşacak

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan turizm, 2022 yazıyla başlayan toparlanma turlarını sürdürüyor. Birçok şirket turistik seyahate dair tüm süreçleri hem çalışanları hem de müşterileri için kolay erişebilir ve esnek hale getirmek için dijitalleşmeye dair projelerini hızlandırırken, Research and Markets’in yayımladığı veriler 2020’de 8,6 Milyar Dolar değerindeki seyahat teknolojilerinin 2027’ye kadar 13,6 milyara ulaşacağına işaret ediyor.

Yapay zeka temelli teknolojilerin turistler ve işletmeciler için gerek zaman gerekse ekonomik açıdan tasarruf sağladığını söyleyen Proxolab CEO’su Osman Tutum, “Pandemiyle birlikte duraksama dönemine giren turizm sektörü 2022 yazında pik yaptı. Bu durumun yarattığı sektörel rekabette bir adım öne çıkmak isteyen işletmeler çözüm arayışına girdi.

Biz de turizm sektörü için yapay zeka teknolojisiyle geliştirdiğimiz ürünlerimizle şirketlerin operasyonel süreçlerine verimlilik katarak öne çıkmalarını sağlıyoruz. Yazılımlarımızla hem işletmelerin avantaj elde etmesine kapı aralıyor, hem de yapay zekayı turizmin merkezine koyarak seyahat süreçlerini işletmeler ve müşteriler için konforlu deneyimlere dönüştürüyoruz" dedi.

Turizm sektörüne yapay zeka destekli yazılım

Turizm sektörünün kayda değer bir finansal getirisi olmasına rağmen dijitalleşmesinin günümüz şartlarında geride kaldığını belirten Osman Tutum, “Sürekli gelişen teknolojiyle birlikte tüketicilerin beklentileri değişirken, iş dünyası da dönüşüyor. Biz de yazılım alanındaki bilgi ve tecrübemizle özgün fikirlerimizi projelerimizde somutlaştırarak turizmde yeniliklerin öncüsü olmak için ilk adımlarımızı attık.

Geliştirdiğimiz kullanıcı dostu üç farklı yazılım sistemiyle sektörde faaliyet gösteren işletmelerin çalışma modellerine teknolojiyi kattık. Bunların ilki olan mundosaiBOT ürünümüz ile birden fazla extranet üzerinden işlem yapması gereken acentelerin işlemlerini tek panelden daha hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyoruz” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.