Sektör çalışanlarından kırmızılı protesto

İçişleri Bakanı Soylu’nun gece 12’den sonra cafe, bar ve restoranlarda her türlü müzik yayınının yasaklandığını açıklamasının ardından, sanatçılar ve sektör çalışanları kararı protesto etmek için sosyal medya profil fotoğraflarını kırmızı renkle kapladı. Karara Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) destek verdi

11/09/2020 14:53
Sektör çalışanlarından kırmızılı protesto

Müzisyenler tarafından başlatılan protestoya kısa süre içinde oyuncular da destek vermeye başladı. Alınan bu karara Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) tüm üyeleriyle birlikte destek veriyor.

#WeMakeEvents #WeAreEvents #CodeRedRestart #saveourstages #müziksusturulamaz etiketleriyle paylaşımlarda bulunan sanatçılar ve sanat emekçilerinin yayımladığı açıklama ise şöyle:

“Önümüzdeki 7 gün boyunca profilimiz kırmızı renkle aydınlatılmış olacak. Etkinlik / eğlence sektöründe kendilerine ait olmayan hatalar ve mevcut süreç nedeniyle işsiz kalan insanlarla dayanışma içinde olacağız. Bir çoğumuz hayatının büyük bir kısmını ‘’sevdiğimiz işi yaparak yaşama’’ noktasına ulaşmak için harcadı. Yani şu ‘’sadece bir iş bul!’’ lafı gerçekten geçerli değil.

İşlerimizi sıfırdan inşa ederken yıllarımızı harcadık. Zaman, para, daha fazla zaman, daha fazla para ve sürekli yıpranma bizi buraya getirdi. Başarısız olursak, bunun nedeni BİZ yani kendimiz başarısızlığa neden olduğumuz için olmalı, herhangi bir yardım olmadan kapatılmaya zorlandığımız için değil. Bu bizim tutkumuz. Bu bizim rüyamız. Sevdiğin işi yaparak yaşamanın rüyası. Biz bunu becerdik ve gülümsemeye en çok ihtiyaç duyanlar için gülümsemeler yaratmaya devam edeceğiz … hepimiz!

 

Yorumlar