Sani Şener'den TAV'a veda... Yerine gelen isim kim?

TAV Havalimanları Holding’in 27. yılını kutladığı bu dönemde, uzun yıllar boyunca şirketin yönetiminde önemli roller üstlenen Sani Şener, 1 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinden ayrılacak.

30/04/2024 11:51
Sani Şener'den TAV'a veda... Yerine gelen isim kim?

TAV Havalimanları kurucu ortaklarından Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini 1 Mayıs 2024 itibarıyla bırakacağını duyurdu. TAV Havalimanları Holding'de 27'nci yılını tamamlayan ve bu sürenin ilk 25 yılında İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) ve son iki yılında da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini üstlenen M. Sani Şener, 1 Mayıs 2024 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini bırakacak.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada Şener'in, 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı'nın Yap-İşlet-Devret modeli ile işletilmesi ile başladığı, bugün 8 ülkede 15 havalimanında yaklaşık 100 milyon yolcuya hizmet veren bir dünya markası haline gelen TAV Havalimanları'na, bu tarihi yolculuğunda liderlik ettiği belirtildi.

Açıklamada, "M. Sani Şener'den boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine, yapılacak olan ilk Genel Kurul'un onayına sunulmak üzere 1 Mayıs 2024 itibarıyla Jean-Michel Vernhes atanmıştır" denildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.