Şampiyonlar Ligi kupası İstanbul’da

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda 10 Haziran Cumartesi günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en büyük kupası İstanbul’a getirildi. İstanbul'da 10 Haziran'da düzenlenecek finalde sahibini bulacak UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, futbolseverlerle buluşacak.

27/04/2023 17:28
Şampiyonlar Ligi kupası İstanbul’da

Final karşılaşması sonrasında kazanan takıma verilecek Şampiyonlar Ligi kupası, bugünden itibaren İstanbul’da sergilenmeye başladı. Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ndaki finalde kazanan takıma verilecek kupa 7.5 kilo ağırlığında, 73.5 santimetre uzunluğunda ve gümüş renginde.

Kazanan takımın müzesine götüreceği orijinal gümüş kupa, yarın saat 21.00’e kadar ziyarete açık kalacak. Devlerin kupası toplamda 68’inci kez, İstanbul’da ise 2’nci kez havaya kalkacak.

18 YIL SONRA YENİDEN

Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 18 yıl sonra final maçına ev sahipliği yapacak. 2004-2005 sezonunda Liverpool ile Milan arasında oynanan final müsabakasına ev sahipliği yapan İstanbul, 2020-21 sezonunda yine ev sahibi olmuştu. Ancak corona virüsü pandemisi nedeniyle final İstanbul’dan alınmış ve Porto’ya verilmişti.

İSTANBUL’A HANGİ TAKIMLAR GELECEK?

İstanbul’un ev sahipliği yapacağı final öncesinde yarı final mücadeleleri Mayıs ayının ikinci haftasında başlayacak.

Yarı finallerin ilk maçında Real Madrid 9 Mayıs Salı günü sahasında Manchester City’i konuk edecek.

Öte yandan 2004-2005 sezonunda Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan finalde Liverpool’a mağlup olan Milan 10 Mayıs Çarşamba günü Inter’in konuğu olacak.

Yarı finallerin ikinci maçları ise 16, 17 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Eşleşmeler nedeniyle bir İtalyan takımının yine İstanbul’daki finale gelmesi kesin.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.